| byanka32 a întrebat:

am si eu o intrebare..seara dupa ce manank ce fel de gimnastica ar trebui sa fac..ca s a nu ma ingras? Eu am inteles ca daca fac abdominale sau alte tipuri de exercitii iar apoi ma las incep sa ma ingras deoarece muschii sunt obisnuiti cu gimnastica

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cine ti-a explicat ti-a explicat prost. Nu te ingrasi din cauza ca muschii sunt obisnuiti cu gimnastica, asta nu e are nicio treaba.

Ideea e simpla, tu cand faceai gimnastica ardeai calorii ( sa zicem X calorii ) pe care acum NU le mai arzi, si ele se depun. Daca tu scazi caloriile respective din alimentatie atunci NU mai trebuie sa faci miscare suplimentara, ca nu te ingrasi.

Si dupa ce mananci, 2 ore nu faci niciun fel de exercitiu, pana se digera mancarea.

| faramatania a răspuns:

Seara ar trebui să mănânci,mai puţin, şi nu prea târziu,iar în loc de gimnastică"la greu",poţi face jogging o oră,dormi şi mai bine,apoi.Şi aşa este,dacă te laşi de gimnastică,începi să te îngrasi(iar dacă mai eşti obişnuită să mănânci destul de consistent),atunci e chiar naşpa. Încearcă să mănâni mai puţin(să respecţi nişte ore de masă),să faci mişcare multă, jogging, şi o gimnastică uşoară, printre altele, şi atunci, va fi totul ok.straight face

| Elvina a răspuns:

Poti merge la un nutritionist si apoi la aerobic, nu doar abdomene ci exercitii variate. Bafta!

| iza97 a răspuns:

..gandeste-te ca fiecare exerciciu pe care il faci topeste din grasime mai ales abdomenele. daca nu le-ai face oricum te`ai ingrasa..deci nu ai de pierdut

| Cosmin86 a răspuns (pentru iza97):

Vrei sa spui cel mai putin abdomenele, abdomenele ard FOARTE FOARTE PUTINA grasime. Mai documenteaza-te