| rox13yy a întrebat:

Am si eu o intrebare si care ma ajuta mai mult dau fundita si la restul vot.Deci eu sunt bruneta(cu tenul potrivit, nici inchis prea tare nici prea deschis) si as vrea sa ma vopsesc blond, as vrea sa ma sfatuiti ce vopsea sa folosesc, ceva care ati folosit si voi si stiti sigur ca e buna.Eu am mai fo vopsita, ba roscata, ba mov dar acum vreau o schimbare totala... Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| RoXxy a răspuns:

Si eu mi-am dorit f mult sa fiu blonda acum vreo 4 ani si mi-a stat ca naiba.Blondul era f frumos dar nu mergea cu tenul meu.Si dupa aia sa nu iti spun ca imi venea sa plang caci atunci cand ma pieptanam si mai ales cand ma spalam pe par mi se rupea pur si simplu(si nu cateva fire, mi se rupea exagerat de mult).A fost un cosmar...a trebuit sa ma tund scurtcryingDeci te sfatuiesc sa te gandesti de 10 ori inainte de a face greseala.
Chiar vrei sa ramai fara par? Sau daca esti mai norocoasa (asa cum am fost eu)... vrei sa te tunzi scurt, baieteste?
Serios, eu nu vreau sa te las sa faci tampenia astabig grin
Eu zic mai bine sa incerci alta culoare... spre exemplu ciocolatiu cu reflexe aurii.Si iti va sta si mai bine caci se va potrivi cu tenul tau.

6 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Are dreptate RoXxy, eu iti recomand o nuanta de saten, saten miere
http://www.divahair.ro/......runway.jpg

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Ambele variante sunt foarte frumoase!

| RoXxy a răspuns:

Iti recomand sa nu te faci blonda.Nici gand de asa ceva! DAca parul tau natural este brunet nu iti sta bine cu blond.Si,in plus, o sa iti iasa portocaliu orice fel de marca de vopsea blond vei folosi.Iti va iesi blond doar daca te decolorezi si iti vei strica f rau parul mai ales ca e brunet si trebuie lasat mai mult cu decolorantul.La sfarsit ti se va rupe parul.Crede-ma,stiu cum sta treaba cu parul si cu vopselele.

| rox13yy explică:

Dah Roxxy stiu ca e nasol cu decolorantul si ca imi voi strica parul, dar si imi doresc sa ma vopsesc blonda.uff grea decizie

| rox13yy explică:

Ms mult fetele, cred ca am sa renunt la ideea de blond.ori am sa mi-l fac asahttp://www.google.ro/......tp?/imgres ori asa culoarea http://www.google.ro/......tp?/imgres
oricum mersi mult de sfat. pupici

| rox13yy explică:

Mss