| AdelinGrigorescu a întrebat:

Buna am si eu o intrebare. Stiti cum se pot sterge petele de la soare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Petele dispar cu lapte de păpădie!
Laptele de păpădie: se obţine prin secţionarea rădăcinii – lichidul extras decolorează petele şi dă strălucire pielii.

Decoct din coajă de mesteacăn alb, care se prepară astfel: se fierb 20 g de coajă mărunţită la o cană cu apă, timp de 5 minute, apoi se tamponează petele.

Infuzie de violete: un pumn de violete proaspete se infuzează cu o ­cană cu lapte, după care se aplică pe piele. Se poate asocia cu panseluţe de câmp.ar cu lapte de păpădie.
Te pup!