| GSMH a întrebat:

Bună!
Am și eu o mica... Mm probabil cam mare problema. În februarie m-am decolorat prima oara și am fost gri o perioada destul de scurta (o luna jumătate), apoi m-am vopsit din nou la insistențele părinților, brunetă, dar urăsc cum îmi sta și vreau sa-mi deschid din nou culoarea parului, știu ca dacă ma decolorez o sa iasă ceva portocaliu, s-ar prinde un blond sau ceva semipermanent?
Vreau dacă se poate cât mai multe sfaturi.
Și încă ceva, as putea încerca un ombre? Sau nu știu, îmi puteți da idei?
Va mulțumesc mult anticipat!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

La momentul asta, pe negru nu prinde nimic.
Pentru ca l-ai avut deja decolorat recent si re-vopsit negru, orice tentativa de decolorarea acum, iti va arde parul si nu va iesi ce vrei, pentru ca nu se poate, decat arazandu-ti parul complet.
Incearca o decolorarea se poate, abia peste 6 luni de zile!
Ramai bruneta anul asta si la anul, il poti face ce culoare vrei tu, dar evita sa mai pui vopsea pe par, daca nu vrei sa-l arzi sau sa arate ca o matura in cap, pentru ca se deterioreaza foarte mult.