| doareu_5100 a întrebat:

Buna am si eu o problema crying am stat prea mult la soare si mi s a inrosit pilea rau pe spate si picioare(la spate) si acum mi se cojeste pielea mia ales pe picioare crying si am o culoare asa mai vanata crying
mi am dat cu o alifie cu extract de patlagina oare mi o trece? in cat timp?

mc
xoxo

8 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Trece de la sine, eventual foloseste in continare crema accea sau alta crema hidratanta.Acum multe nu mai sunt de facut dar pe viitor protejeaza-te si tu cand stai expusa mai mult timp la soare.Sunt creme in privinta asta! Deocamdata nu mai sta deloc la soare, creme hidratante si trece relativ repede.Bafta!

| yumeee a răspuns:

Foloseşte o cremă de gălbenele, e f calmantă.
Sau mergi la farmacie şi ceri o loţiune pentru după plajă, ceva cu aloe vera, te va ajuta.
Şi eu am păţit aşa sad. Mi-a trecut cu o loţiune după plajă de la Iwostin (f scumpă, poţi opta pentru altele mai ieftine care sunt exact la fel de bune).
Sănătate!

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! da, iti va trece si vreo 2-3 zile.

| RoxAnana a răspuns:

Incearca cu iaurt si lapte de castrevete sau aloe vera e super bun:*

| mihaibrasov a răspuns:

Iti trece si fara alifie, singura conditie e sa nu mai stai in soare pana trece si data viitoare sa fii mai atenta.

| Lost In Your Smoke™ a răspuns:

Poti sa incerci cu galbenele sau iaurthappy

| Loloz a răspuns:

Sau foloseste si iaurt. e foarte bun pentru arsurile de soare big grin