| lavyBandB a întrebat:

Bunahappyam si eu o problema de cateva luni... mi se exfolieaza unghiile incontinuustraight facenu stiu ce sa le maisadmi-am luat intaritor, am luat calciu si nimicsadO iau raznacryingSpuneti. mi si mie ce as putea sa fac ca sa opresc exfolierea lor?

3 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Nu ti-se exfoliaza de la lipsa de calciu, ci pentru ca sunt deshidratate (bea mai multa apa) sau ai pilsa de vitamina a, d, e, magneziu sau b6, de la oricare din astea se pot exfolia

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Pai, in caz ca folosesti foarfeca... renunta la asta, scurteazati-le cu cu pila, ar trebui sa ai rezultate cam in 2 saptamani.

| greutateideala a răspuns:

Nu le lasa prea lungi.mananca lactate si continua tratamentul cu calciu.