Întrebare recomandată | Mairead a întrebat:

Buna,am si eu o problema in legatura cu tenul, am pielea foarte uscata si pe frunte imi apar linii, cred ca riduri.Am varsta de 23 de ani, ce crema as putea sa-mi iau.multumesc

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Probabil ca ai obiceiul sa te incrunti.Aminteste-ti oridecate ori ai aceasta tendinta si relaxeaza-ti fruntea.Nu-ti vom spune sa nu razi sa nu faci riduri(rasul este sanatos), dar incearca sa-ti relaxezi fata din cand in cand si sa folosesti o crema antirid.

| DakotaRoyse a răspuns:

O cremă mai grasă, pe care să o aplici doar pe frunte. Ar putea să îţi facă coşuri sau alte chestii de genul. Şi eu am această problemă şi folosesc una cu unt de cacao şi hidratează foarte bine, am luat-o de la Kaufland, s-ar putea să găseşti şi în alte magazine. Ai putea să încerci şi altele, dar să fie mai grase.

| Misshaa a răspuns:

Dermatologul iti va recomanda ce e mai bun pentru tenul tauwinking

| ioanais a răspuns:

Incearca masca de aici - http://www.cuidei.ro/2012/11/27/masca-anti-imbatranire/ o data pe saptamana. Si da, incearca sa nu te mai incrunti. Si eu am aceeasi problema, linii pe frunte, desi am tenul mixt deci chiar un pic spre ten gras pe frunte. Ai grija sa consumi 2 litri de apa pe zi pentru ca pielea sa fie bine hidratata si sa folosesti o crema pentru tipul tau de ten.

| Alynn_Alynush_1997 a răspuns:

Esti tanarahappyeu zic sa folosesti niste creme cu extracte naturale sa sa faci tratemente gen masca de miere cu lamaie, soara mea foloseste si nu are nici un rid happy

| BiuL a răspuns:

Pfai cam devreme sa ai riduri, eu la 22 nu am niciunul straight face eu folosesc crema de la garnier essentials, pentru mine e buna, eu folosesc doar de noapte dar tu daca ai tenul uscat ar fi recomdabil sa folosesti si crema de zi si crema de noapte, mai ales acum in sezonul rece, si 1-2 ori pe saptamana o masca hidratanta din comert sau facuta acasa (de exemplu cu argila, fructe) iar cu liniile de frunte cum mai zice cineva, probabil din cauza ca te incrunti, aici te ajuta foarte mult si ochelarii de soare, chiar si iarna sunt zile insorite in care ai tendinta sa te incrunti, cu ochelarii scapi de tendinta asta.
In cel mai rau caz daca pielea e tare uscata foloseste ulei de masline sau mai bine de argan, eu l-am aplicat cateva zile pe cuticulele uscate si le-a regenerat si hidratat super bine.

| Kasia a răspuns:

Ai tenul uscat.in primul rand trebuie ca toate produsele tale de fata sa fie pentru ten uscat si in al doilea rand trebuie sa iti iei o crema potrivita tipului tau de ten.iti recomand ca aceasta sa aiba si SPF.

| oOSaritaOo a răspuns:

O cremă hidratantă de la nivea. happy