| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema si sper ca ma puteti ajuta in legatura cu asta. sunt fata am 13 ani si am mustata si se cam vede si cateodata baietii de la mine din clasa mai fac misto de mine pe seama asta dar nu vreau sa o dau jos doar sa fac cumva sa nu se mai vada am auzit ca apa oxigenata decoloreaza...e adevarat? daca da cum ar trebui sa fac? se aplica pur si simpu adica o pui pe mustata si gata? si cam in cat timp o decoloreaza? este buna si zeama de lamaie? va multumesc:* pupiciii

10 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

In primul rand, ce colegi dobitoci ai! In al doilea rand, de ce nu vrei sa ti-o dai jos? Chiar vineri am fost la cosmetica pentru asta. Te face cu ceara, te pisca doar cateva secunde, costa pana-n 10 lei si apoi stai linistita o luna. Cu apa oxigenata exista riscu sa devina prea blonde firele de par si sa se creze un contrast urat cu pielea daca aceasta nu e foate deschisa la culoare.

| TomJerry a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un salon de cosmetica..sa ceri un sfat.Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te sinucizi...

| Adelina004 a răspuns:

Buna.eu nu cred ca metodele pe care le stii tu sunt benefice.Adica asta e viata, esti la pubertate, se intampla.O colega de-a mea ers ca tine si peste cateva zile dupa ce au inceput sa rada baietii de ea, si-a ras mustata iar acum i se vede ciudat, adica s-a iritat se vad puncte rosii si creste si mai des.nu iti sugerez sa o razi.Nu ar trebui sa te intereseze ce zic altii.Baietilor le poti zice:"eu sunt fata si am, dar tu ca esti baiat si nu ai, mie mi-ar fi rusine sincer sa fiu in locul vostru" si cu asta le poti inchide gura. Sper ca te-am ajutat :*:* Funda te roog? puppy dog eyesbatting eyelashes kiss big grin

| octha a răspuns:

N-am auzit niciodata de metoda asta...dar depinde de ce tii tu mai mult cont:de parerea celor din jur sau de tine? ptca daca tii cont de parerea celor din jur da-o jos. daca nu at las-o asa.frumusete iti doresc!

| Lala_Gabriela_1998 a răspuns:

Sincera sa fiu ii normal pentru unii adica sunt benzi de ceara pentru mustata sora unei prietene avea sau du-te la un salon de cosmetica si este epilat mustata sincer

| nikulutz a răspuns:

Nu cred ca merg ap oxigenata etc. Epileazate cum o faci pe picoare(daca o faci) si chind te epilezi ele nu vor mai creste la loc mult timp sau poate mereu FUNDA

| MatusaGhertrud a răspuns:

Epiliazati-o...cu ceara e cel mai eficient..si durerea nu e insuportabila.Lasa tu povestile cu frumusetea interioara si ca nu conteaza ce spune lumea ca in ziua de azi chestiile de genu nu mai sunt valabile

| anca334 a răspuns:

Eu daca si fi in clasa ta nasi misto conteaza de ce cred ceilalti nu tu esti frumoasa la interior bafta

| alevip a răspuns (pentru anca334):

Frumoasa la interior? conteaza si exteriorul pentru ca lumea nu vede interiorul ci exteriorul asa ca domnisoara ar afec bine sa ia niste benzi si sa scape de parul inestetic