| pynnk a întrebat:

Buna am si eu o problema :-ss prima data m.am epilat cu crema dar sunt alergica la cremecrying cu lama am inteles ca nu este bine creste firul de par gros si f f repede.cu aparatul doare ingrozitor iar cu ceara la fel.crying ce as putea face? la salon daca ma duc doare la fel de tare? funda:*

8 răspunsuri:
| RoXxy a răspuns:

Normal ca doare la fel de tare.Dar tu nu poti sa suporti atata durere?laughingStii cum e vorba aia:"baba la frumusete sufera"laughing

| MissBeer a răspuns:

Eu ma fac cu lama si nu am probleme, nu e nici gros, nici aspru, nici mai negru. Creste mai repede ca nah, nu-l smulgi, doar il tai... dar macar nu sufar degeabahappy

| sufletista21 a răspuns:

Poate spuma veet dar s-ar putea sa fi alergica si la aia.si pe mine m-a durut cu epilatorul pana am scapat de firele taiate cu lama.

| ċønŧraśŧ a răspuns:

La epilator, te doare la inceput, dar in timp te obisnuiesti cu durerea.
ia-ti aparatul de ras : Gillette Venus...

| mihaitza06 a răspuns:

Deci si eu am fost la inceput la fel ca tine am inceput cu crema daca tu esti alergica la crema fate cu bigul professional.cu ala ma fac si eu si in plus odata si odata nu tot creste parul? nu creste gros dar ce pot spune e ca creste un pic ma aspru.dar cum creste te poti face din nou si din nou...

| pynnk explică:

As vrea o crema gen autobronzanta ceva ca fondul de ten.sad

| Clauditzza_7347 a răspuns:

Eu te asigur ca cel mai bine e cu ceara.eu ma fac si nu am probleme.nu doare.insa nu e nici placut.e logichappy e cel mai bin cu ceara.nu uita!happy fundita? te asigur!

| deeutza_9792 a răspuns:

Exist posibilitatea sa te doar la fel si la salon( depinde de sensibilitatea ta) insa daca te faci cu lama grosimea firului de par nu se modifica indiferent de cate ori te faci. Iti recomand ca dupa fiecare epilare sa te dai cu o lotiune pentru incetinirea cresterii parului care iti va calma eventualele iritati si in timp va reduce asprimea lui