| saymoon a întrebat:

Daca slabesti iti scad sanii? Eu asa as vrea, ca am sanii foarte mari si ii urasc. Am 1.60 si 54 kg iar dimensiunea bustului e de 92 iar in spate nu sunt grasa si lata. Va rog spuneti mi se poate? adica a incercat a patt una din voi ca dupa o cura de slabire sa i scada si sanii? Chestia e ca nu pot slabi decat vreo 5-6 kg nu mai mult, oare se poate scapa de o povara atat de mare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, daca vei mai slabi, se vor micsora putin.Nu-si vor modifica forma si nici nu se vor lasa daca vei slabi treptat, nu brusc.Nu apela la un regim alimentar dur; e suficient sa excluzi din alimentatie produsele fast-food, dulciurile, mezelurile si alte preparate, chipsurile, sucurile si alte porcarii din comert(ceea ce e bine, oricum, sa eviti pentru sanatatea ta)si sa nu consumi in cantitati mari nuci, alune si fistic.Alergatul te va ajuta sa pierzi in greutate(20-30 de minute zilnic, cu viteza medie, e de ajuns). Succes si stai linistita; nu ai sanii de o dimensiune exagerat de mare(mie mi se par chiar foarte ok).

| AndreeaDinu255 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am in jur de 100 de kg si faca sală de 2 săpt vreau sa ajung la 60 kg si am sani mari cât de mult vor scadea?

9 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Da, iti vor scadea sanii, dar cu riscul de a apare vergeturi! Intotdeauna prin slabirea brusca, apar vergeturi pe coapse, burta, sani!

| criss84 a răspuns:

Iti pot scadea insa f putin. si ma gandesc ca daca ai slabi oricum proportional tot acolo esti...nu iti recomand solutia asta... cel mai bine ar fi sa te impaci un pic cu ideea happy si cand dispui financiar de suma necesara un operatii de micsorare a sanilor sa apelezi la aceasta insa numai daca tu consideri ca te va face sa te simti mai bine. bafta

| Buttercup30 a răspuns:

Ba nu, nu scad! decat operatie estetica straight face

| Ancutzzaaa a răspuns:

Eu am slabit foarte mult. in jur de 15 kg si sanii mei au scazut foarte mult. Nu sunt lasati, au o forma normala. insa daca slabesti doar 5-6 kg iti vor scadea sanii foarte putin si e foarte posibil sa fie lasati si sa aiba un aspect inestetic. Mai bine ii lasi in pace ca nu cred ca sunt chiar asaa de mari si foarte mult nu vor mai crestewinking

| izvordemunte a răspuns:

Daca vor scadea, forma lor naturala frumoasa se va pierde si se vor lasa. Problema e ca daca te vei razgandi candva, nu prea o sa poti sa "ii faci" la loc. Vor arata inestetic.

| Buteerflii a răspuns:

Da. i s-a intamplat unei prietene. o sa iti scada si sanii...nu f tare. dar o sa scada. fundita?

| 0 a răspuns:

Buna! ma numesc Andreea! eu la 11 ani am avut 60kg si sanii mari! imi venea sai tai (glumesc)dar acum am 35 kg si sunt plata am scapat de teroarea acesta toata lumea imi spune ca am slabit foarte mult am vrut sa slabesc ca sa ma vada matusa mea din Italia ca peste o saptamana vine

| vanesaalexandra17 a răspuns (pentru 0):

Cum de ai slăbit așa repede?