| anonim_4396 a întrebat:

am un par cret si cu f mult volum... cand il las desprins se umfla si se face imens... daca il intind cu placa nu sta mai mult de 1 ora ( si asta cu noroc... ) ce frizuri sa imi fac cum sa il prind? ce sa fac cu el? tin sa spun ca nu vreau sa ma tund vreau doar frizuri

3 răspunsuri:
| Alasia a răspuns:

Pai sa stii ca esti norocoasa, adica multe fete si-ar "da toata colectia de pantofi' :)) sa aiba un par cret si pe langa asta si cu volum. Nu iti spun cate fete isi distrug parul tapandul si arzandul cu ondulatorul, lucruri cale parul tau le are. Nu iti sugerez sa il mai intinzi cu placa maiales pentru. ca spui ca nu rezista mai mult de o ora, crede-ma ti-o spun din experienta proprie. Si eu l-am tot intins desi nu statea si l-am intins si l-am tot intins, iar acum folosesc 3 tipuri de tratament pentru ca, cade ingrozitor, si nu vreau sa iti spun ce par incredibil de sanatos aveam inainte sa incep sa il intind. Descrierea parului tau imi aduce aminte de Claudia Pavel, care are o frizura SUPER si parul ei are aceleasi caracteristici ca si al tau, incearca. http://www.monden.info/......nfo-15.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gasesti aici ghidul complet de ingrijire al parului cret. Eu ti-as putea reproduce sumar dar gasesti aici: http://www.divahair.ro/......ului_cret! _

Daca vrei si video, ca sa vezi exact despre ce e vorba, aici:
http://www.divahair.ro/......i_diferite

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am aceeasi problema si il intind cu placa simi sta aproape o sapt...incearca si u niste sampoane sau masti care nu-ti dau volum si o sa vezi ca merge

pupici:*