| 7Mary7 a întrebat:

Am varfurile despicate; desi le-am taiat, s-au despicat din nou. Imi poate spune cineva un tratament sau orice altceva care sa functioneze! de preferat sa il fi incercat si sa fi dat roade. funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

In primul rand dupa ce s-au despicat varfurile nu mai pot fi reparate. Ar trebui sa iti tunzi varfurile odata la 2 luni, sa folosesti balsam (pentru par uscat varfuri despicate) dupa fiecare spalare si o masca odata pe saptamana si incearca sa evita placa, ondulatorul sau chiar foehnul.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Ella3133 a răspuns:

Eu una nu l`am incercat dar am auzit ca este foarte bun uleiul de masline, te dai pe varfurile parului cu o jumatate de ora inainte de a te spala pe cap happy

| CityOfSatan a răspuns:

Sprayul de la Gliss pentru fire despicate, e foarte eficient.

| CoCoMona a răspuns:

Sa vedem: iti usuci parul cu uscatorul de par? - Daca da, ar trebui sa folosesti o lotiune de par special creata pentru ati proteja parul de efectele uscarii cu foenul. La mine merge!

Apoi, daca ai firul de par subtire, la fel, ar trebui sa folosesti ceva special pentru tipul firului de par.

| 7Mary7 explică (pentru CoCoMona):

Nu folosesc uscatorul, am auzit ca deterioreaza parul, asa ca nu l-am mai folosit de ceva vreme.