| Florennce a întrebat:

Am venit de curand de la mare si a inceput sa mi se cojeasca pielea, mai ales in zona nasului. Maine trebuie sa ies cu niste prieteni si nu stiu ce sa fac, pentru ca arata nasol straight face Cu fond de ten nu vreau sa-mi dau pentru ca inca ma ustura fata, iar alta posibilitate n-am, decat sa aman iesirea. Nu arata extraordinar de rau... dar totusi nu-mi place no talking Ce as putea sa fac? Multumesc happy

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca din seara asta sa-ti dai cu niste crema hidratanta... ar fi bunabig grin la mine a mers. iti dai azi, si poti sa-ti dai si maine...

| Gandacel_1114 a răspuns:

Hey. Este o crema la farmacie.de curand am descoperit-o si eu, am avut aceeasi problema. Se numeste Panthenol. Costa in jur de 10 lei si e foarte buna.Iti uniformizeaza bronzul si calmeaza usturimea. big hug Take care!

| AleD a răspuns:

Cred ca te-ai ars de la soare.ar trebui sa te dai cu crema ca sa nu te mai arda soarele si iti poti pune si apa rece daca te usutra. daca nu vrei sa se vada asa de tare probabil ca ar merge cu o pereche de ochelari, sau le explici pur si simpl; u eai patit.i ceva foarte des intaplnit

| alexandraplay a răspuns:

Ok pai decojeste putin pielea apoi da cu crema o sa vezi ca nu o sa se mai vada dar sa nu dai cu mana pe el ca o sa se ia crema si o sa se vada pup sper ca te-am ajutat funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crema hidratanta, crema cu aloe vera sau cea mai buna metoda : Torni apa fierbinte peste grau, ovaz etc si presezi bine cerealele si dupa strecori, solutia obtinuta este un foarte bun hidratant, mentine hidratarea pielii.

| selenasel a răspuns:

E din cauza soarelui date cu fond de ten ceva