Buna as avea si eu o intrebare pentru fete.cum se leaga un portjartier de un corset? am tot incercat si nu merge.

Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Mi-am dat seama ca la asta te refereai,am tot încercat sa găsesc pe YouTube dar nu am găsit,na e tabu subiectul.
O sa încerc sa iti explic si citește cu atenție!
Suportul este din plastic sau metal,ARE O FORMA DE U MAI TUGUIAT PUTIN IN CAPĂT
Dupa cum ai vazut are o parte formată din cauciuc/silicon, are un bulb la capăt care ne ajuta la închidere
Ciorapul pe care i-l folosești trebuie sa fie FARA banda de silicon

Pui ciorapul pe picior
Pui pojartierul pe tine
Bagi ciorapul intre suport si partea siliconata( vezi ca ciorapul sa nu fie foarte întins, sa fie lejer)
Pui ciorapul pe partea siliconata si tii cu degetele bine ( vezi bulbul ăla de silicon sa fie total acoperit cu ciorapul)
TRAGI BULBUL PRIN PARTEA MAI MARE A SUPORTULUI IN SUS, acolo este mai mic si va rămâne blocat.

Citește cu atenție si practica, nu este ușor dar vei reuși in final!

3 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Bine cred ca te referi la un pojartier/corset de ciorapi cu banda nu?

| 00000000000000000000111111111122222222223333333333 explică (pentru Laura927):

Da asta ma refer si nu am reusit

| Laura927 a răspuns (pentru 00000000000000000000111111111122222222223333333333):

Mi-am dat seama ca la asta te refereai,am tot încercat sa găsesc pe YouTube dar nu am găsit,na e tabu subiectul.
O sa încerc sa iti explic si citește cu atenție!
Suportul este din plastic sau metal,ARE O FORMA DE U MAI TUGUIAT PUTIN IN CAPĂT
Dupa cum ai vazut are o parte formată din cauciuc/silicon, are un bulb la capăt care ne ajuta la închidere
Ciorapul pe care i-l folosești trebuie sa fie FARA banda de silicon

Pui ciorapul pe picior
Pui pojartierul pe tine
Bagi ciorapul intre suport si partea siliconata( vezi ca ciorapul sa nu fie foarte întins, sa fie lejer)
Pui ciorapul pe partea siliconata si tii cu degetele bine ( vezi bulbul ăla de silicon sa fie total acoperit cu ciorapul)
TRAGI BULBUL PRIN PARTEA MAI MARE A SUPORTULUI IN SUS, acolo este mai mic si va rămâne blocat.

Citește cu atenție si practica, nu este ușor dar vei reuși in final!

| Laura927 a răspuns:

Http://youtu.be/NBrjr_Lm_ug
Asta e cel mai bun care l-am găsit, este in limba engleza, nu contează tu uitate cum face ea, o sa înțelegi!