| MAndreea97 a întrebat:

as dori si eu sa stiu cam cat costa( in medie) o epilare cu ceara si cat de dureroasa este, dau funda happy

6 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Eu dau 50 lei.
Nu-i foarte dureros, m-am obisnuit. Dar de obicei ma epilez acasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu incerc acasa epilare. Nu e atit de dureroasa la inceput e mai greu pina te comodezi, dar rezultatele sunt uimitoare. Nu schimb cu o alta metoda

| AnnaaaMaria a răspuns:

În medie, costă 75 de lei, iar durerea depinde de cât de dese sunt firicelele de păr, cât de deschiși/închiși sunt porii și de aceea e recomandat să stai la aburi înainte pentru a se deschide porii și durerea să fie mai mică. Cum ai mai primit răspuns, poți încerca epilarea cu zahăr, foarte multe fete/femei sunt mulțumite de asta, mai ales că nu trebuie să mai dea bani la salon și nu se mai jenează de anumite poziții ciudate pe care trebuie să le ia în fața persoanei de care sunt epilate. O altă variantă ar fi să folosești tu tot acasă benzi de ceară. Cu epilatorul nu se merită, durerea e mai pronunțată și mie personal îmi cresc fire de păr pe sub piele, ceea ce mă enervează răulaughing tu alegi ce să faci și ca un sfat: dacă mergi la epilat nu te jena de fata/femeia de acolo. Ea e obișnuită cu așa ceva și pentru ea nu ești decât o altă clientă

| dianainsta01 a răspuns:

Epilatul lung pe picioare costa cam 20 de lui, axila in jur de 5 lei. si da, este cam dureros la inceput, dar cu timpul devine mult mai calumea, crede-ma.

| Imstrong a răspuns:

Buna! Doare destul de tare si nu cred ca se merita sa-ti dai banii la salon cand te poti epila singura acasa. Am aflat de o noua varianta de epilare si aceea cu zahar. Uite link:

http://stil.acasa.ro/......9965.html.

si video : http://www.youtube.com/watch?v=rwrDECsgIhg

La salon e foarte dureros, dar cea zu zahar doare mai putin, crede-ma.
Si inca ceva, daca o sa ai firul mai gros nu o sa iasa imediat dar cu rapdarea iasa.
P.s.-Daca insisti cu salonul, trebuie sa costa ceva pe la 15-20 de lei dar metoda mea de sus e mult mai eficienta.Te pup :-*

| Imstrong a răspuns:

Daca nu merge link-ul cauta pe net:Epilare cu zahar..vei gasiwinking bye.