| TsunamiiiYay a întrebat:

As vrea sa amestec ulei de ricin si ulei de cocos pentru varfurile despicate si sa aplic cu cateva ore inainte de spalare pe par, pentru firele despicate. Intrebarea e. Daca e ok sa amestec singura acasa? E doar o curiozitate.
Voi ce folositi pentru varfurile despicate? Dar pentru descurcarea parului? (am păr creț)
De preferat sa functioneze laughing.

Răspuns Câştigător
| Lusiana_Rusu_1999 a răspuns:

Cu uleiul de măsline doar de dai pe păr înainte de a face baie, la fel şi cel de ricin iar, pentru masca cu ou ai nevoie de: 1 ou 1 lingura ulei de masline 2 linguri zeama de ceapa (sau ceapa trecuta prin blender pana devine pasta) 1 lingurita miere, la fel inainte de a face baie pe păr, lăsând să îşi faca efectul 20-30 de minute

5 răspunsuri:
| georgiana999 a răspuns:

Daca e inspicat, inspicat ramane. Dar uleiurile intr-adevar previn inspicarea parului si confera luciu. Si da, poti sa le amesteci singura acasa insa, sa le incalzesti putin deoarece uleiul de cocos tinde sa revina rapid la starea sa solida.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da e ok pentru ca amestecul e natural. Multe fete folosesc sampoane pentru varfuri despicate, uscate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1)parul despicat se repara din foarfeca.
si 2)nu se aplica ulei de ricin pur pe par, ci adaugi putin intr o alta compozitie.

Dar pentru descurcarea parului?
uleiul de samburi de struguri.
ma dau aproape in fiecare seara cu el de la nivelul urechilor pana la varfuri.si dupa il pieptan.

| Lusiana_Rusu_1999 a răspuns:

Eu una folosesc doar ulei de ricin, ulei de măsline şi renumita mască cu ou.
Nu amestecate.
Uleiul de măsline în cazul meu îl face să se descurce mult mai uşor, părul rãmâne lucios şi chiar sporeşte creşterea.
Masca cu ou îl face să creasca şi chiar îmi întăreşte firele de păr.

| TsunamiiiYay explică (pentru Lusiana_Rusu_1999):

Cum le folosesti? De exemplu maaca cu ou, cum o aplici? Si restul?

| Lusiana_Rusu_1999 a răspuns (pentru TsunamiiiYay):

Cu uleiul de măsline doar de dai pe păr înainte de a face baie, la fel şi cel de ricin iar, pentru masca cu ou ai nevoie de: 1 ou 1 lingura ulei de masline 2 linguri zeama de ceapa (sau ceapa trecuta prin blender pana devine pasta) 1 lingurita miere, la fel inainte de a face baie pe păr, lăsând să îşi faca efectul 20-30 de minute