| PoUfOuLeTe a întrebat:

As vrea sa imi dai si mie idei, site-uri, ceva pentru. ca vreau sa imi tin parul prins.Pana acum il tineam desfacut, il indreptam cu placa(nu imi place sa il tin desfacut daca nu e indreptat) si m-am hotarat avand in vedere ca este vara si ca sa nu mi-l ard sa mi-l tin prins insa nu am idei. Vreau sa va mai spun ca am fata cam lunguiata si nu imi am idei cum as putea sa-mi fac parul ca sa imi stea bine

4 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Si eu m-am gandit la fel ca tine. Sa profit de faptul ca e vara si e prea cald sa-l tin desprins si il prind si nu-l mai intind. Sper sa se regenereze desi nu era prea ars. Uite sa iti dau cateva idei cum mi-l mai prind eu.
1. o coada de cal prinsa foarte sus
2. o coada impletita intr-o parte
3. prins parul in coada de cal sus si apoi impletit
4. coada spic ( imparti parul in 2 bucati si iei cate o suvita subtire din exterior si o aduci spre interior)
5. un coc sus
6. cocul acesta http://www.youtube.com/watch?v=rrlDSajseYg
7. doua coditze impletite

| alice_5598 a răspuns:

Ti-l poti prinde in doua codite impletite sau intr-o coada intr-o parte. http://www.femeia.ro/&files/1_216.jpg si iti poti pune o bentita subtire si colorata.sau un coc lejer.

| serena a răspuns:

Bunahappy acum ca a venit caldura am hotarat si eu sa`mi prind parul. eu mi`l tapez putin in fata si apoi il prind mai intr-o coada de cal. si totul e perfect!