| Cocos96 a întrebat:

As vrea sa imi schimb tunsoare dar nu am nici o ideea in legatura cu acest lucru. Puteti sa`mi dati ideibatting eyelashes sunt tunsa bob

Răspuns Câştigător
| ƳσʋAиdMɛ a răspuns:

FORMA: INIMA
Caracteristici: Frunte lata si barbie ingusta
Sfaturi: Renunta la tunsorile bob sau la tunsorile foarte scurte. Pentru a te avantaja alege o tunsoare combinata, de o parte mai lunga, iar de cealalta parte pana la barbie. Suvitele care incadreaza barbia pacalesc ochiul si dau senzatia unei forme ovale a fetei. Inspira-te:
Par lung: Reese Witherspoon - breton pierdut intr-o parte atasat unei tunsori in scari.
Par mediu: Christina Ricci - Un breton usor alaturi de suvite bine filate.
Par scurt: Jenny McCarthy - Bretonul acopera o parte din frunte si se pierde in suvitele ce acopera barbia.

FORMA: PATRATA
Caracteristici: Liniile maxilarului, unghiulare
Sfaturi: Te vor avantaja suvitele tunse in scari care sa incadreze fata si cele intr-o parte care sa indulceasca structura osoasa a fetei. Astfel de tunsori atrag atentia la pometi si ofera un aspect mai rotund. Inspira-te:
Par lung: Gwyneth Paltrow - Asezarea parului intr-o parte si suvitele lungi acopera estetic forma patrata a fetei.
Par mediu: Jennifer Garner - Suvitele ondulate si suvitele lungi care incadreaza fata acopera linia maxilarului pentru a rotunji formele.
Par scurt: Selma Blair - O tunsoare pixie ce incadreaza totusi fata pentru a indulci trasaturile.

FORMA: ROTUNDA

Caracteristici: Lungimea fruntii este egala cu lungimea de la baza nasului (deasupra buzelor) pana la sfarsitul barbiei, pometi proeminenti.
Sfaturi: Forma rotunda a fetei poate fi usor minimalizata cu tunsori care sa acopere putin din lina obrajilor. Inspira-te:
Par lung: Jennifer Hudson - Onduleurile in cadere libera care acopera partile laterale ale fetei si subtiaza obrajii
Par mediu: Cameron Diaz - Purtata cu suvite drepte sau ondulate, aceasta tunsoare camufleaza fata rotunda
Par scurt: Renee Zellweger - Suvitele mai lungi in crestetul capului cu un breton bine aranjat intr-o parte indulcesc rotunjimile accentuate ale fetei

FORMA: OVALA
Caracteristici: Lungimea fruntii este egala cu lungimea de la baza nasului (deasupra buzelor) pana la sfarsitul barbiei, pometii foarte stersi.
Sfaturi: Te poti considera foarte norocoasa, intrucat majoritatea stilurilor te vor prinde. Inspira-te:
Par lung: Beyonce - Drept sau ondulat, te poti bucura de tunsori simple si pline de volum
Par mediu: Kate Winslet - O tunsoare de lungime egala cu suvite ondulate si o carare pe mijloc.
Par scurt: Eva Longoria - Un bob cu lungime pana la barbie care poate fi purtat atat drept cat si ondulat.

funditabatting eyelashes

7 răspunsuri:
| corina977 a răspuns:

Tunde'te bob dar daca ai parul prea scurt nu prea poti

| ingerash_8177 a răspuns:

Fyfh

| BrD a răspuns:

Cum te astepti ca cineva sa iti dea o idee daca tu vrei sa iti schimbi tunoasrea si noi nu stim cum e acum?

Sunt multi ca tine...frate, voi cititi intrebarile inainte sa le adaugati?

| oanecorleone a răspuns:

Stilul Cleopatra im place foarte mult.

| ƳσʋAиdMɛ a răspuns:

FORMA: INIMA
Caracteristici: Frunte lata si barbie ingusta
Sfaturi: Renunta la tunsorile bob sau la tunsorile foarte scurte. Pentru a te avantaja alege o tunsoare combinata, de o parte mai lunga, iar de cealalta parte pana la barbie. Suvitele care incadreaza barbia pacalesc ochiul si dau senzatia unei forme ovale a fetei. Inspira-te:
Par lung: Reese Witherspoon - breton pierdut intr-o parte atasat unei tunsori in scari.
Par mediu: Christina Ricci - Un breton usor alaturi de suvite bine filate.
Par scurt: Jenny McCarthy - Bretonul acopera o parte din frunte si se pierde in suvitele ce acopera barbia.

FORMA: PATRATA
Caracteristici: Liniile maxilarului, unghiulare
Sfaturi: Te vor avantaja suvitele tunse in scari care sa incadreze fata si cele intr-o parte care sa indulceasca structura osoasa a fetei. Astfel de tunsori atrag atentia la pometi si ofera un aspect mai rotund. Inspira-te:
Par lung: Gwyneth Paltrow - Asezarea parului intr-o parte si suvitele lungi acopera estetic forma patrata a fetei.
Par mediu: Jennifer Garner - Suvitele ondulate si suvitele lungi care incadreaza fata acopera linia maxilarului pentru a rotunji formele.
Par scurt: Selma Blair - O tunsoare pixie ce incadreaza totusi fata pentru a indulci trasaturile.

FORMA: ROTUNDA

Caracteristici: Lungimea fruntii este egala cu lungimea de la baza nasului (deasupra buzelor) pana la sfarsitul barbiei, pometi proeminenti.
Sfaturi: Forma rotunda a fetei poate fi usor minimalizata cu tunsori care sa acopere putin din lina obrajilor. Inspira-te:
Par lung: Jennifer Hudson - Onduleurile in cadere libera care acopera partile laterale ale fetei si subtiaza obrajii
Par mediu: Cameron Diaz - Purtata cu suvite drepte sau ondulate, aceasta tunsoare camufleaza fata rotunda
Par scurt: Renee Zellweger - Suvitele mai lungi in crestetul capului cu un breton bine aranjat intr-o parte indulcesc rotunjimile accentuate ale fetei

FORMA: OVALA
Caracteristici: Lungimea fruntii este egala cu lungimea de la baza nasului (deasupra buzelor) pana la sfarsitul barbiei, pometii foarte stersi.
Sfaturi: Te poti considera foarte norocoasa, intrucat majoritatea stilurilor te vor prinde. Inspira-te:
Par lung: Beyonce - Drept sau ondulat, te poti bucura de tunsori simple si pline de volum
Par mediu: Kate Winslet - O tunsoare de lungime egala cu suvite ondulate si o carare pe mijloc.
Par scurt: Eva Longoria - Un bob cu lungime pana la barbie care poate fi purtat atat drept cat si ondulat.

| ƳσʋAиdMɛ a răspuns:

http://www.divahair.ro/......_potrivita

citeste de pe siteu asta^^^^ este perfect pentru alegerea tunsori

fundita;;)