| dulcikata17 a întrebat:

As vrea sa-mi fac doua gauri in urechi dar nu stiu unde se fac,unde trebuie sa ma duc,cat costa, doare?

5 răspunsuri:
| Justme1997 a răspuns:

Eu am fost la magazine de bijuterii de aur, argint. La unul costa 10 lei, la altul 30

| KinderBeeeib a răspuns:

Buna! In primul rand, neaparat mergi la un salon de piercing-uri! Daca mergi in mall sau la un magazin de bijuterii, iti vor face gaura cu un pistol, care este foarte greu de curatat si dezinfectat, asadar riscurile de infectii sunt foarte mari si totodata, la pistoale, ai riscul de spargere al cartilajului.Preturile variaza, la salonul unde mi le fac eu sunt 40 de lei.
In al doilea rand, orice piercing doare, deci da, va durea, dar nu atat de tare, cam ca o injectie, asa ca nu iti face probleme. Sper ca te-am ajutat!

| Andwta a răspuns:

Mie mi-a facut cineva cu un cercel de aur. Cand am auzit ca pocneste mi s-a facut rau? Intreaba pe parinti care au fete unde le-a dus sa le faca gaura. Nu doare pentru ca intr-o secunda ti le face.

| Dary1Alien a răspuns:

Pe langa locurile specializate, iti poti face singura cu un ac dezinfectat cu spirt.

| OanaTeodora03 a răspuns:

De obicei gaurile in urechi, stiu eu ca se fac la clinici cosmeticiene, dar nu stiu sigur.Costa in jur de 10 lei gaura si nu doare aproape deloc.Depinde de tine si de cum rezisti.Pe mine cel putin nu m-a durut prea tare, dar o a te sperie sentimentul, oricum