| bulinutzalover a întrebat:

As vrea sa stiu cum pot sa imi curat blana din interiorul cizmelor mele UGG. Le-am purtat cu niste colanti negri si blanita de oaie a capatat o nuanta mov. Cum as putea sa o fac sa ajunga inapoi la culoarea ei naturala alb-crem? Funda pentru cel mai bun raspuns:*

7 răspunsuri:
| glamqueen a răspuns:

Buna. eu le duc la o curatatorie, o sa te coste in jur de 20 lei dar au solutii speciale (asigura-te ca au mai vazut ugg-uri si nu e prima oara cand le curata)... sau incearca varianta cu malai!
www.rochiirochitesifustite.ro

| HaHa_8983 a răspuns:

NU le baga in masina de spalat. Se strica. Mai bine du'le la o curatatorie. E mult mai sigur.

| Maidanezul a răspuns:

Le lasi in pace nu pune chimicale pe ele.Cind eram copil bunicul curata caciula alba din blana de miel cu malai si se albea la loc. daca le speli =Prohod chimicale Prohod. freci cu malai si le scuturi bine repeti operatia de cite ori este necesar vorbesc serios

| bulinutzalover explică:

Nu prea m-as risca sa le bag la masina de spalat...ai mai incercat tu si nu au patit nimic? si in legatura cu linkul anterior...cizmele sunt facute din blana de oaie nu de raton. alea sunt niste tampenii!

| Rapunzell a răspuns (pentru bulinutzalover):

Unele companii din Australia, unde este fabricat acest tip de încălţăminte, folosesc pentru producţie câini raton din China, însă scriu pe eticheta cizmelor că sunt realizate de "piele de oaie australiană".

| Rapunzell a răspuns:

Felicitari pentru cizmele tale UGG: http://saccsiv.wordpress.com/......melor-ugg/

| oanaX a răspuns:

Incearca sa le bagi in masina de spalat si intoarce pe dos materialul cizmei cu blanita in sus pana aproape de talpa ca acolo nu vei reusi. poti pune si in ele detergent ca sa fi sigura. sper ca ai inteles ce vreau sa iti zichappy