| мιѕѕнαρριηєѕѕ a întrebat:

Buna!
As vrea sa stiu daca folosirea demachiantului la 12 ani afecteaza tenul cand o sa fiu mare.
Am fost la cosmetica pentru tratament al cosurilor si cosmeticiana a spus ca demachiantul trebuie folosit in fiecare zi, dimineata si seara, chiar daca nu te machiezi.
Poate afecta tenul?[ folosesc demachiant nivea, lapte demachiant si este si anti-rid(al mamei mele)]

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ești foarte mică pentru demachiant, cel mai bine un săpun lichid și apă călduță pentru curățarea tenului.
Pa, pa.

| ikram a răspuns:

Da poti sa folosesti, dar Nu anti-rid, iti recomand Laptele demachiant Hegron cu unt de shea http://atshopping.ro/......search.php

| Anduciu a răspuns:

Cosmeticiana are dreptate.Trebuie sa folosesti demachiant dimineata si seara, pentru a indeparta praful si impuritatile, nu numai machiajul.

| PrecioussGirl a răspuns:

Nu stiu ce sa zic eu nu prea sunt de acord cu aceasta cosmeticiana desi nah ea cica ar trebui sa se apriceapa mai bine la din astea.
uite de exemplu mama mea toata viata ei nu a pus pic de crema pe fata, pic de fard si acum infara de riduri nu are nimic. isi da doar cu o crema si atata tot. si arata foarte bine. uitete si tu la vedetele astea la 20 si ceva de ani in ce hal arata nemachiate.
sfatul meu: esti cam mica pentru a te machia sau a te da cu vreo crema ceva. eu abia prin clasa a8a am inceput sa ma machiez.
si ma makiez doar la ochi. pe fata nu imi dau cu crema sau cu fond de ten sau alte porcarii pentru ca nu le suport big grin.

| SweetLikeaLemon a răspuns:

Da, demachiantul este foarte bun pentru curatarea tenului, dar e prea exagerat totusi dimineata si seara, mai ales ca nu te machiezi.

| Casandra a răspuns:

Si machiajul afecteaza, nu doar demachiantul...mai bine te lasi naturala cat esti tanara si frumoasawinking

| мιѕѕнαρριηєѕѕ explică:

Deci vreau sa lamuresc o chestie, eu NU MA MACHIEZ, dar cosmeticiana a spus ca si daca nu ma machiez, trebuie sa folosesc demachiant pentru curatarea tenului

| venusdoom a răspuns:

Sincer... ar trebui sa te machiezi abia cand ajungi la liceu sau poate nici atunci daca nu ai ce sa acoperi( poate nu mai ai cosuri pana atunci)
problema e ca daca la varsta asta incepi sa te machiezi pe la 30 de ani o sa arati ca la 50

| CookyMonster a răspuns:

Buna!
Nu afecteazatongue
poti sa te faci cand vreibig grin
ca este bunhappyparerea mea