| Mary Marry a întrebat:

As vrea sa va pun mai multe intrebari. :)
1.As vrea sa stiu ce parere aveti despre vopsitul de la 14-15 ani in sus.
Eu pe la varsta aceasta as vrea sa ma vopsesc si de asemenea daca va-ti vopsit la acesta varsta si ce au zis copiii si profesorii la scoala?
Mama e de acord :D
A si asa am noanta parului :http://purehairstyle.com/......yrus-1.jpg
http://www.chicainc.com/......rity-s.jpg
Si as vrea sa ma vopsesc asa:http://static.thehollywoodgossip.com/images/gallery/hair -everywhere.jpg. (va dau poze cu Miley deuarece parul cat si forma fetei este asemenatoare cu a mea, ma rog eu am forma fetei putin mai rotunda si am pistrui pe nas si obrazi :D )
2.As vrea sa ma penses si prin asta pensat.
De cand ma stiu am sprancenele mai groase si ma enerveaza acest lucru.
As vrea sa le am mai subtiri dar va intreb deuarece in septembrie anul acesta fac 13 ani si as vrea sa stiu daca vi se pare ca sunt prea mica.
3.Nu stiu ce sa fac mama cat si tata nu sunt deloc de acord cu placa.
Si as vrea atat de mult sa am parul drept. Asa m-as putea tunde in mai multe feluri si frizura mi-ar sta nu s-ar duce imediat dupa 4 ore.
Voi sunte-ti de acord?
MULTUMESC pentru raspunsuri;;) >:D

Răspuns Câştigător
| Myu a răspuns:

1. Am 14 ani eu si m`am vopsit blonda. Ce sa zica profii si copii? laughing Pai nimic. Ar fi culmea sa se ia un profesor de tine ca esti vopsita. Parca nu faci aceleasi lucruri cu sau fara vopsea oh go on
2.Eu ma pensez de la 12 laughing) Nu, nu esti prea mica. Lucrurile astea se fac cand simti.
3. Spune`i mamei tale ca nu o sa folosesti placa in fiecare zii decat de 2-3 ori de saptamana. Asa nu se deterioreaza parul. Poti sa ii spui ca o sa folosesti si balsam sau ceva ca sa iti intretina parul.

6 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Nu stiu ce virsta ai. dar sincer spun categoric NU [vopsit.pensat. epilat] ai timp de aceste lucruri. Ocupate de scoala si viitorul tau si de la 17 18 ani poti face si ceva schimbari daca doresti dar asa cit sa nu se observe/Suneti frumoase naturale la virsta asta. dupa 35 de ani sa cauti sa te mai intineresti daca e cazu. acum NU

| Mary Marry explică:

Hei poza aceea in care arata cum vreau sa ma vopsesc e asta.
::: http://www.dailymakeover.com/......7_2009.jpg
http://www.disneydreaming.com/......s-Hair.jpg

| CM7YRE a răspuns:

1. N-are nimic daca te vopsesti, sa nu fie prea strident :p
2. N-o sa zica nimeni nimic daca te pensezi, eu unul nu condamn asta tongue
3.Multe fete folosesc placa deci nu cred ca strica daca si tu ai folosi-o tongue

| lavynika a răspuns:

1.Nu te vopsi de la varsta asta, iti deteriorezi parul, stiu ce vorbesc.Mai aseteapta cativa ani.Nu cred ca vrei ca la 25 de ani sa ai 3 fire de par.
2.Penseaza-te.Nu se intampla nimic.
3.Au dreptate.Iti arde parul f rau.Rezultatul va fi un par uscat, casant, despicat si fara pic de stralucire.
Sper ca te-am ajutathappy

| wibidi a răspuns:

1.cred ca e ok dar dupa ce o sa-ti creasca parul(dupa ce te vopsesti) s-ar putea sa-ti stea nu chiar frumos...mai gandeste-te. 2. e ok. si eu ma pensez de la 13 ani. 3. e absolut ok.eu am placa de la 12 ani.chiar maicamea mi-a luat-o si imi intind parul in fiecare zi, iar ea nu zice nimic si exista sprayuri speciale ca sa nu ti se arda parulhappy

| madycumada a răspuns:

Bunaaaahappy
1. Daca parintii sunt de acord cu vopsitul si tu chiar vrei eu ziz ca e okey
2. Eu am 14 ani si de la 13 ma pensez deoarece mi se impreuneaza si mama a fost de acord. Deci daca parintii sunt de acord e totul okeywinking
3. Roagai mai mult pe parintii tai sa te lasa sa folosesti o placa. Spunele ce ne-ai spus si noua aici si poate te vor lasa
Pa Pa!kiss