| Ramses_Elena_1987 a întrebat:

Astăzi am zis, să îmi fac o noua schimbare. Să ma tund! Cum să explic, urăsc cum imi sta,aveam parul foarte lung,şi acum il am mai scurt de umeri, urasc cum îmi sta, am plâns toata ziua, am stat numai in pat, şi îmi vine parul in ochi, ma enervează şi urăsc faptul ca m-am tuns, nu ştiu ce m-a pus sa fac asta. E învățare de minte.
Îmi vine sa imi smulg parul din cap crying((( ce să fac sa îmi creasca parul la loc cat mai repedee? Va rog ajutați-ma.

1 răspuns:
| Evolution a răspuns:

Nu ai ce sa faci decat sa astepti. incearca de exemplu sa te vopsesti sau sa faci suvite ceva sa iti stea mai bine. Eventual te mai poti duce la un alt coafor si sa iti faca ceva ce iti place.
Nu exista tratamente magice sa iti creasca parul, mai multe fete dupa ce au aplicat tratamentele astea magice, au inceput sa le cada parul decat sa creasca. Asa ca ai grija ce gasesti pe internet sau ce incerci.
Sfatul meu este sa te obisnuiesti si sa ti-l faci asa cum e acum, intr-un stil in care sa fie acceptabil.
Gandeste-te ca am un prieten care a pierdut o provocare si s-a tuns chel si a trebuiit sa stea o luna pana sa se tunda iar sa arate cat de cat ok laughing
Asta e viata. Putea fi mai rau. Cei care au diferite boli si le-au cazut de tot parul, cum mai sunt? Iti spun asta pentru ca ai ajuns sa plangi fix pe degeaba. Daca aveai vreo boala (doamne fereste), ce faceai? iti luai viata?
Pune mana si revino-ti la realitate.
Succeswinking