| BiancaStefania558 a întrebat:

Bună! Aveam părul șaten la culoare iar în urma cu 7 luni am fost la un salon să mă fac blondă și probabil au folosit prea mult decolorant habar nu am, iar cu cat trece timpul părul mi se rupe și devine din ce în ce mai scurt și îmi pare foarte rău de el pentru ca il aveam super lung, iar acum a ajuns până la umeri, folosește tratamente pentru păr blond și etc. Aș vrea un sfat vă rog mult‼️ Aș vrea să îl vopsesc șaten înapoi și să îl las așa să crească, nu îl mai vreau blond vă rog dați-mi un sfat

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Imi pare rau dar asta e motivul pentru care am renuntat eu la blond. Decolorantul distruge parul.
Numai un fir gros poate rezista la asa ceva.
Eu iti recomand sa il faci saten dar sa folosesti o vopsea blanda, fara amoniac. Si sa ai grija de parul tau, sa folosesti masti profesionale gen olaplex, moroccanoil (daca ai bani ca sunt cam scumpe), sa nu il piepteni niciodata cand e ud, sa nu folosesti placa. Si nu te speria daca se duce culoarea in timp, e normal, te mai vopsesti inca o data dupa un timp

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Un par ars si degradat atat de rau nu mai poate fi readus la viata, neexistand vreun tratament pentru asa ceva, singura solutie este sa te tunzi foarte scurt, eliminand tot ce a fost decolorat si ars.
O alta vopasea pusa pe acelasi par ars nu va face nici o diferenta, fiindca va continua sa cada chiar mai mult.