| AlexandraHNY a întrebat:

Buna buna! am primit si eu un medalion cu tot cu lant de la magazinul original SWAROVSKI [ este cel de langa zara din mall vitan, si cel lipit de celinni din plazza si din afi de la parter]

Bijuteria este din otel inoxidabil parca, placata cu rodiu, ceea ce am auzit ca ar fi un metal extraordinar de bun thinking dupa cum zicea vanzatoarea[oricum sunt platite sa spuna astalaughing]
pretul a fost de 450 de lei [ mie 4 mil jumatate mi se pare mult pentru el deci ar trebuie sa fie ok...]

stiti cumva daca se innegreste? ati mai avut?
mai ales pentru cei din bucuresti...
Spuneti'mi va rog tot ce stiti despre magazinul asta, cica e mare brand, dar pentru mine e ff important daca se innegreste la purtare [din cauza apei parfumului, transpiratie etc...]
Fundita:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai puneai tu 100 de lei si-ti luai din aur, dar...cu siguranta, nu avea modelul ala fain (cred ca e ceva deosebit, nu?), era ceva mai simplut! Eu mi-am luat anul trecut din promenada (nu medalion) ci o pereche de cercei rotunzi din aur (verigi mari), cu 450 de lei. Si eu mi-i schimb mereu, mereu, nu-s fidela doar unei perechi. La fel si cu medallioanele si pandativele. deci, inca o data, NU SE OXIDEAZA! Doar daca nu sunt "smecheri" mari cei care-l vand, dar ma indoiesc sa-si calce in picioare "statutul" de firma de renume. Putin probabil.

3 răspunsuri:
| AlexandraHNY explică:

Multumesc frumos..nu vroiam sa mai primesc ceva aiurea.
:*

| AlexandraHNY explică (pentru anonim_4396):

Nu mai vreau aur ca am foarte mult[ma refer la cel galben], iar modelle din aur alb nu erau la fel de frumoase t ca astarolling on the floor)
si eu la fel ca tine, nu pot fi fidela unei singure perechi, efectiv nu potrolling on the floor
esti din buc?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexandraHNY):

Mai puneai tu 100 de lei si-ti luai din aur, dar...cu siguranta, nu avea modelul ala fain (cred ca e ceva deosebit, nu?), era ceva mai simplut! Eu mi-am luat anul trecut din promenada (nu medalion) ci o pereche de cercei rotunzi din aur (verigi mari), cu 450 de lei. Si eu mi-i schimb mereu, mereu, nu-s fidela doar unei perechi. La fel si cu medallioanele si pandativele. deci, inca o data, NU SE OXIDEAZA! Doar daca nu sunt "smecheri" mari cei care-l vand, dar ma indoiesc sa-si calce in picioare "statutul" de firma de renume. Putin probabil.

| Nicu_Carcodel_1980 a răspuns:

Da asa am si eu un lant tot din otel si il am de 2 ani si e acelasi, e super tare! nu a oxidat nu se inegreste e k! asa ca bucurate de el!