| NadyPorahy a întrebat:

Bună!
Cam cât timp ar trebui să faci pauză între aplicările cu ojă clasică?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pauzele trebuie sa fie mai lungi decat aplicarile, altfel unghiile se distrug de la chimicalele aplicate.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Bula):

Nu se distrug, se pateaza doar

| Bula a răspuns (pentru Furnicuta000):

Si acele pete sunt distrugeri (de calitate), dispar doar cand portiunile respective ajung sa fie taiate.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Bula):

Da, ce bine ar fi daca s-ar regenera unghia si nu ar ramane toata viata cu pete...

| Bula a răspuns (pentru Furnicuta000):

Unghia se regenereaza (creste) spre varful degetului, de aceea trebuie taiata periodic.
Deci, se schimba, in continuu.
Problema este daca este vatamata in mod repetat.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Bula):

Eram ironica

| gabicoo a răspuns:

Luni.

| dragodana a răspuns:

Salut!
3 secunde.
Ca sa nu se pateze unghiile, foloseste baza de unghii.
Poti schimba culoarea unghiilor de cate ori vrei cu oja clasica pentru ca nu este asa toxica precum cea cu gel.

| Ocreștină a răspuns:

Este păcat să ne vopsim unghiile.

| DeeDee817 a răspuns (pentru Ocreștină):

Hai ca și asta e păcat sa moara jeta. Da popa cand cere bani de la oameni necăjiți ca sa bage la el in buzunar ala nu mai ii păcat? Ferească...