| maddallynna a întrebat:

Buna!cam ce profil ar trebuie sa fac la liceu care sa ma ajute la faculate findca as vrea sa dau la facultatea de medicina.ce-mi sugerati?

Răspuns Câştigător
| StartingANewLife a răspuns:

în general, profilele unui liceu teoretic sunt 4: mate-info, ştiinţele naturii, filologie şi ştiinţe sociale.
pe tine cel mai mult te ajută să faci ştiinţele naturii, acolo faci în principal biologie, chimie şi fizica (pe astea 3 se4 bazează medicina)
(p.s. în cazul în care nu te omori cu matematica, ai noroc, sa ştii că faceţi m2, nu e grea deloc).
eu sunt la facultatea de asistenţă medicală generală deşi am terminat mate info, însă am învăţat foarte bine în liceu (în special cele 3 materii pe care ţi le-am enumerat) şi de aceea ma descurc acum.
dacă mai vrei detalii mă poţi întreba.
baftă multă!

3 răspunsuri:
| roland2948 a răspuns:

Eu zic sa faci la profil de Bio-Chimie daca vrei sa te ajute la facultatea de medicina. Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| Cristina1233 a răspuns:

Cu siguranta bio-chimie.