| Diana088 a întrebat:

Bună. Care e faza cu aboutyou outlet? În aplicație au niște prețuri parcă prea reduse să pară pe bune. Sunt la mâna a doua hainele/încălțămintea?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Outlet inseamna haine scoase de pe linia de productie din cauza defectelor, caci pentru a fi vandute in magazine e nevoie de niste standarde.Mai inseamna si haine ramase in urma reducerilor finale din magazine, fie haine cu defecte capatate chiar acolo, din cauza clientilor care le-au probat sau a chiar manipularii la raft.

Sunt unele articole care spun ca in oultet nu se comercializeaza haine cu defecte, but I beg to differ.De exemplu in Iasi domina cateva magazine in tot orasul si dupa ce ca au preturi nesimtit de mari, de zici ca le cumperi din mall, articolele mai au si defecte, cel putin jumatate din ele (fire trase la diverse tesaturi, croiala stramba, piese mici lipsa, rupturi etc.).

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Outlet nu înseamnă second hand, însemna haine din colecții vechi care nu s au vândut la timpul lor.

| Hyperion7 a răspuns:

Sincer,nu mă dau în vânt după promoțiile pe care le au, nu mi-a plăcut nimic din ce am găsit pe site-ul lor.
Nu, hainele și încălțămintea sunt noi, însă prin chestia asta se dorește epuizarea stocului efectiv.
Daca vezi la mărimi, sunt doar anumite marimi.Hainele nefiind cumpărate atunci când erau în vogă, le vând acum la un preț mai mic.