| Selena555 a întrebat:

Ce as putea folosi pentru a-mi picta fata? Pentru un make-up pe toata fata ma refer. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| mihaMGB a răspuns:

Nu cred ca am prea inteles intrebarea.Doresti un machiaj obisnuit dar complet? sau un machiaj de bal mascat ceva? daca te refereai la prima varianta,atunci este foarte simpluhappyai nevoie de: fond de ten potrivit felului tau de ten,apoi un concealer pentru a indeparta cearcanele, micile imperfectiuni(daca sunt) si zonele rosii din jurul narilor si barbiehappy dupa ce am terminat de ascuns micile imperfectiuni neaparat avem nevoie de pudra/perle bronzante si o pensula mare pentru pudrahappyacoperi foarte subtil fata cu pudra, fara sa se observe excese sau nuante diferitehappyastfel ar trebui ca tenul tau sa fie perfecthappyai grija sa folosesti culori potrivite nuantei tale de piele.pentur mici efecte dramatice poti folosi blush in functie de forma pometilor. Pentru ochi poti folosi simplu rimel,tus+rimel pentru un efect mai dramatic imbiant cu ruj rosu happy daca doresti machiaj complex al ochilor (fard,creion, tus, rimel) foloseste un glos intr-o nuanta calda, neutra happy

Răspuns utilizator avertizat