| Silvii13 a întrebat:

Buna!
Ce as putea folosii pentru a-mi intarii unghiile?:X
Dau o Funda:X

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește ulei de măsline/ricin prin masaj.
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Ar fi bine, dacă le-ai da în fiecare seară cu ulei de ricin. Ar trebui să iei şi un supliment de calciu (Ca), Zn (se găseşte la farmacie). Şi mai există un tratament foarte ieftin, dar şi foarte eficient - umpli un vas cu apa călduţă, dezolvi câteva linguri de sare în ea, şi îţi ţii mâinile în apa sărată 20 min - 1 oră. Unghiile tale se vor întări simţitor, vor deveni mai sănătoase şi vor creşte mult mai repede. Există şi nişte lacuri pentru întărirea unghiilor de la diverse firme (dă o căutare pe google!). Iar zeamă de lămâie albeşte unghiile îngălbenite (poate vei avea nevoie cândva). Succes!

| Patrăţel a răspuns:

Toti te sfatuiesc sa le dai cu lamaie, cu ulei de masline/ rici, sa tii unghiile in apa. dureaza mult si efectul e foarte mic. eu te sfatuiesc sa te duci la un supermarket sau la o farmacie si sa intrebi de ''Lotiune pentru tratarea unghiilor de la Farmec cu vitamina B5'' costa in jur de 5 ron, este ca un lac transparent, ai grija cand il aplici sa nu dai pe cuticule pentru. ca o sa le usuce si o sa ai o senzatia de usturime, poti sa aplici de la jumatatea unghiilor pentru. ca ele oricum cresc. efectele sunt uimitoare, nu strica sa incerci happy! bafta :*.

| TrixLove a răspuns:

Avon si Oriflame distribuie anumite lacuri de unghii speciale. Daca vrei sa iesi mai ieftin, incearca in fiecare seara sa-ti inmoi unghiile in ulei de masline. Si mie mi-a sus cineva raspunsula sta si crede-ma ca e chiar bun. Are un efect destul de rapid, ceea ce inseamna maxim 3 zile. Crede-ma ca e mult mai ieftin si mai bun, iar alea de la Oriflame (pentru. ca mi-am luat ) nu si-au facut efectul ( la mine, personal ). Dar incearca cum ti-am zis si...sa vedem ce iese.

| Nastia a răspuns:

Ia calciu

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Deci nu esti analfabeta.nu complet.de scrie unghiile ma
se intaresc cu lamaie, ulei de ricin sau ulei incins

| kattya96 a răspuns:

Eu ca sa nu mi se rupa le dau cu lac transparent. Asta o stiu de la mama si de la inca cateva prietene, eu zic ca merge. Incearca happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intaritor si lac de unghii.
Iti poti tine unghiile in ulei de masline combinat cu ulei de ricin, 30 de minute, pentru a le intari si pentru a grabi procesul de crestere.
Nu le da forma patrata pentru ca se agata foarte usor.
Lacul de unghii se schimba o data la 3 zile.

| Gabriel1 a răspuns:

Ciment.

| xGwenX a răspuns:

Las de unghi protector si reparator*(unul doar pentru aceasta cauza exista de asemenea) de la L'oreal.
la mine a functionat