| VanillaSpice a întrebat:

Ce ati alege intre Avon sau Sephora? Adica stiu ca e o diferenta mare numai ca de exemplu la sephora un creion de buze costa 80 de lei si la Avon 25 de lei. Stiu. ca la sephora sunt produse mai de calitate dar sunt foarte scumpe. Deci ati alege ceva bun si foarte scump sau ceva bunicel si mult mai ieftin?

Răspuns Câştigător
| DianaPuipufos a răspuns:

Buna vanilla. Eu sunt in Italia si am oportunitatea si posibilitatea sa iau de la ambele marci. Sincer depinde de produs. de exemplu spuma de baie, sapun, creme de maine si corp ales avon, sunt la fel de bune, creion de ochi de la sephora pentru ca ochiul e foarte delicat si trebuie protejat nu trebuie sa aplicam creioane sau rimel ieftin pentru contin ingrediente super chimice si ieftine si in timp iti poat dauna, ca sa nu mai vorbim de cat dureaza, daca vrei un machiaj de calitate fara sati curga alege sephora (sau i alte firme asemanatoare) firma isi spune cuvantul. in ceea ce priveste rujul, luciul, glossul as alege avon pentru ca sunt aproape la fel de bune dar fii atenta ca si la avon sunt firme intre filme. alea cu color nu stiu cum cam lasa de dorit. Bafta. Sper ca te-am ajutat.

5 răspunsuri:
| Annalina99 a răspuns:

Eu as alege Sephora..sunt mai de calitate.

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Sephora
tot ce-i mai bun pentru minelaughing

| mixxjim a răspuns:

Daca ai acum 80 de lei disponibil de dat pe asa ceva, ia de la sephora, considera ca ti-ai facut un cadou, si vezi singura daca merita sau nu. depinde atat de mult de fiecare persoana in parte ca nu o sa obtii o majoritate la un anume raspuns. nu e obligatoriu ca un produs mai scump sa fie absolut mai bun, dar asta numai tu poti decide in functie de cum te-ai simtit cu produsul respectiv, si asta-i valabil pentru orice. succes!

| gianyg a răspuns:

Pai...conteaza varsta. Dac esti interesata de produsele avon pot sa-ti fac o prezentare a acestora in funtei de tenul tau. Nu conteaza banii, conteaza sa ti se potriveasca. Individualizat este totul. Surse_gia@yahoo.com

| xt0Xic a răspuns:

Mie imi plac mai mult cele de la Avon, deci Avon.
Daca la 80 lei mai adaugi cam 20, poti sa-ti cumperi de ex // o pereche de role, daca nu ai, sau altceva.