| maria_9426 a întrebat:

Buna
Ce cercei se poarta? Eu port o pereche de aur sunt rotunzi mai maricei.
Ms dau funda.

Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

Ca baiat, am vazut la prietena mea si la colege...etc. ca se poarta cerceii ieftini, de plastic.

3 răspunsuri:
| Bee123 a răspuns:

Tendinţele în materie de accesorii pentru 2011 propun cerceii preţioşi, nu atât din punct de vedere al materialului din care sunt confecţionaţi, ci al aspectului. Vorbim despre bijuterii somptuoase, decorate cu mărgele, cristale, zeci de pietricele colorate, paiete sau fundiţe.

Se poartă cerceii candelabru, de inspiraţie orientală, înnobilaţi cu pietre ce aduc a nestemate, de la smaralde, la safire, diamante sau rubine, cerceii drepţi şi lungi ce sunt împodobiţi cu mici accesorii de diferite forme, dar şi cerceii creolă stropiţi cu cristale colorate.

Aşadar, cuvântul de ordine este acelaşi ca la haine, genţi sau pantofi: culoare!

Încearcă să asortezi aceste bijuterii speciale unor ţinute uni sau bicolore, astfel încât să le scoţi în evidenţă. http://www.unica.ro/......10758.html

Buna! Uite astia se potrivesc la orice tinuta:
1.http://www.google.ro/......tp?/imgres
2.http://www.google.ro/......tp?/imgres
3.http://www.deargint.ro/......mbnail.php
Cerceii clasici, de exemplu bobitele sau pietricelele de diferite culori, se potrivesc la orice tinuta, de aceea nu trebuie sa lipseasca din tinuta unei femei.

Daca vrei un look feminin, senzual, incearca o pereche de cercei in stilul boem, din margele.

Cerceii in stil antic au ramas la moda in randul femeilor care vor sa atraga atentia asupra lor, sa transmita celorlalti ca au o fire puternica.

Pentru femeile cu simtul umorului sunt potriviti cerceii in dimensiuni extreme: ori foarte mari, ori foarte mici, cu imprimeuri din desene animate, in forma de animale, de diferite culori.

Daca te duci la o petrecere si nu stii ce cercei sa alegi, poti opta pentru cei clasici, rotunzi, de argint, care merg in orice imprejurare.

Asorteaza-ti cerceii dupa forma fetei

Daca ai forma fetei ovala, inseamna ca esti perfecta din punct de vedere al purtarii cerceilor. Tie nu ti se interzice aproape nimic, poti purta orice. Totusi evita-i pe cei foarte lungi.

Daca ai fata in forma de inima, ti se potrivesc cerceii ovali si lungi, usor ingrosati la extremitatile inferioare.

Unei fete rotunde i se potrivesc cerceii lungi si usor arcuiti in exterior. Daca ai fata usor alungita poti purta cercei rotunzi si lati care vor accentua trasaturile fetei.

Cerceii cu forma unghiulara, usor alungiti la colturi sunt perfecti pentru femeile cu fata usor patrata.

Pustoaicele si femeile pana in 25 de ani pot purta cercei colorati, lungi, din doua bucati, cu pietre lucioase, daca va tineti parul desprins. Pentru cele care poarta parul prins sau scurt pot purta cercei dintr-o singura bucata care sa nu fie lungi. Indiferent de par pot purta cercei de diferite forme geometrice.

Pentru o femeie de afaceri, cerceii lungi de argint sau aur cu o perla in capat sunt perfecti. Acestia sunt ideali si pentru o cina de afaceri in oras.

Daca ai peste 40 de ani, nu inseamna ca nu trebuie sa fi in pas cu moda. Poti purta cercei din argint, cu pietricele, masivi. Sunt foarte moderni si pot fi purtati de orice femeie, indiferent de varsta.

Si femeile care prefera genul sport au liber la cercei. Nu se poarta la o tinuta sport cerceii metalici, cu pietre, insa o pereche de cercei micuti si colorati in ton cu tinuta ta iti vor da un ton de feminitate.

Tine intotdeauna cont de vestimentatie. Cu cat este mai incarcata, cromatica, colorata, cu atat cerceii vor fi mai mici.

| JustSimple a răspuns:

Cercei scurti de plastic.

| jojolina39 a răspuns:

Buna maria nu se mai poarta cercei de aur galben se poarta mai mult argintul sau tinichelele... oricum daca zici ca sunt mai maricei si rotunzi...mergwinking