| BBAlyss a întrebat:

Buna
Ce fel de bluze merg la blugii evazati? Scurte, lungi, mulate, largi?
Am nevoie de cateva sfaturi

8 răspunsuri:
| glamqueen a răspuns:

Buna! Pentru un look office, blugii evazati ii poti purta cu sandale cu platforma sau sandale cu talpa ortopedica (jeansul sa fie lung in asa fel incat sa se vada 1 cm din toc), o camasa simpla alba cambrata (camasa in pantaloni!), iar sacoul sa fie pana in talie! Accesoriile nu trebuie sa-ti lipseasca : ceas, cercei dar la serviciu evita opulenta!
Pentru un look hippie : Camasa/top din voal cu imprimeu floral(lungimea sa nu depaseasca cureaua), sandale cu talpa ortopedica, accesorii colorate (geanta din panza),
Pentru un look sport : Tenisi Converse (dar sa nu calci pe blugi) tricou navy/maieu lejer uni.
Trebuie sa ai grija la proportii, evita bluzele lungi!
Sper ca sfaturile mele iti sunt de folos!
RochiiRochitesiFustite.ro

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

PEntru că a venit toamna, îți trebuie o bluză la modă: http://hainefemei.info/ieftine/topuri/bluze-toamna-modele-2011/

| adriangabor92 a răspuns:

Mulate

| hummer24 a răspuns:

Toate merg numai ca mie imi plac sa le vad pe fete in bluze cat mai scurte si cat mai mulatewinking intelegi?

| Vio199 a răspuns:

Scurte si stramte sau lungi dar bagate in pantaloni (tot stramte). kiss

| Andradaaaaa a răspuns:

In genaral merg cele scurte si mulate insa am vazut in multe reviste ca purtau bluze largi care jos erau stramte big grin Sper ca te-am ajutat :*

| RoXisS a răspuns:

Blugii evazaţi merg cel mai bine cu platforme, fie ele sandale cu talpă ortopedică, fie pantofi ori botine, cu platformă şi toc.
Frumoase sunt combinaţiile de jeanşi evazaţi, închişi la culoare şi bluze fluide, cu imprimeuri florale.
• O cămaşă albă simplă, o pereche de blugi evazaţi în nuanţa cernelii şi o pereche de platforme, iată o ţinută curată, simplă, de mare efect
• Se combină: un tricou cu dungi navy, un sacou gri cu mâneci întoarse până la cot, o pereche de jeanşi evazaţi şi nişte botine maro, cu platformă. Rezultat: o super ţinuta:d

- daca ai o silueta frumoasa arata foarte cool cu un tricou\maieu mai scurt si cu o palarie asa gen clop barbatesc. Sper sa iti iasa o tinuta coolkiss

| delia_5037 a răspuns:

Buna Pinkki, cea mai draguta combinatie este de blugi evazati si bluze stamte scurte, pantofi cu platforma si genti mari.