| Candy a întrebat:

ce mahciaz{ culoari, nuante } s-ar potrivi la ochi verzi?
fundita

8 răspunsuri:
| HeyLyn a răspuns:

Si eu am tot ochii verzi.Noi putem sa ne machiem cu roz, culori dea`le toamnei etc.Depinde si de culoarea parului si de cea a tenului.Eu sunt blonda si am tenul deschis, si aste mise potrivescwinking funditSabatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culorile care avantajeaza cel mai bine ochii verzi sunt negrul,cremul,bejul,cam toate nuantele de gri,verdele(aceeasi nuanta cu cea a ochilor tai sau mai inchisa),nuantele inchise de albastru(chiar si nuantele medii,in cazul in care ochii tai sunt de un verde deschis/mediu), nuantele medii si inchise de maro cu tenta de verde, chiar si unele nuante de maro(in cazul in care ochii tai tind spre maro).

| opium a răspuns:

Machiaj se numeste.
Daca tot pui intrebari scurte, macar ai grija ca toate cuvintele sa fie scrise corect!

| Valisha18 a răspuns:

Moz, roz, albastru, daca ii ai verzi spre albastru, rosu, daca verzi spre caprui atunci un crem-rozaliu ar merge. Daca ii ai verde-pur, atunci amandoua din noantele scrise mai jos si poti incerca si galben. Daca ii machiezi cu aceeasi nuanta pe care o au ochii tai, atunci vei capata un look seducator. Mascara maro se potriveste de minune ochilor verzi. Iar ca sa-i scoti in evidenta, poti sa te machiezi cu nuanta ochilor tai de jur-imprejurul ochiului, si sa pui maro in colt, da un aer elegant. De obicei nu mai trebuie sa dai cu mascara. Incearca pentru buze culori naturale, bej, crem, coral sau un roz palid. Fereste-te sa pui mult blush, strica imaginea. Incearca sa fii cat mai naturala, daca ai ochi verzi, deoarece nu ti s-ar potrivi un machiaj strident.

| Cameliaa12 a răspuns:

Http://www.frumusele.ro/......or-verzi/6
Sau machiaj smokey eyes ca aici unde ai si video demonstrativ, cu o fata care are ochii chiar verzi :) : http://www.frumusele.ro/......-cu-pas/81 si aici http://www.frumusele.ro/......de-ochi/90

| Cameliaa12 a răspuns:

Http://www.frumusele.ro/......or-verzi/6
Sau machiaj smokey eyes ca aici unde ai si video-uri demonstrative, cu o fata care are ochii chiar verzi :) : http://www.frumusele.ro/......-cu-pas/81 si aici http://www.frumusele.ro/......de-ochi/90