| Denisaa a întrebat:

Buna!
Ce mai faceti?:)
As vrea sa ma tund:)
Am parul cret si il intind cu placa, este foarte ars si arata urat.
M-am gandit sa ma tund scurt.
Ceva asemanator : http://www.exposay.com/......02tU4o.jpg
Putin mai lung totusi.
Si apoi m-am gandit ca, chiar daca ma tund parul tot il voi intinde, si iarasi mi-l voi strica.
Ce masca de par sau alte produse imi recomandati pentru a nu il arde?
Sunt bune cele de la Avon?
Am o poza cu mine : http://img197.imageshack.us/img197/5458/53066931.jpg
Credeti ca mi-ar sta bine?:)
Multumesc.:)

11 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Parul tau imi pare mai mult ondulat...
Si eu nu stiu ce sa-i fac parului meu, e al naibi de drept...
Eu cred ca ti-ar sta bine coafura aia:-?
Incearca articolul asta, http://www.divahair.ro/......laca,poate gasesti ceva bun...

| Heliodor a răspuns:

Parerea mea este sati alegi o coafura care sati stea bine dar si sa nu fie nevoie de placa...

imi place asta la fete, cele crete vor par drept si vice versa

| 13Denisa a răspuns:

Da

| Unique_9671 a răspuns:

Pay dupa ce iti faci baie poti sa iti intinzi parul cu o perie rotunda si uscator, il dai cu putin fixativ si o sa ai parul drept.Metoda asta nu dauneaza parului cum dauneaza placa.

Sau pur si simplu lasa-ti parul asa ondulat cum este.Ca sa mai definesti buclele:stai cu capul in jos si te dai cu spuma. O sa ai volum si bucle frumos definite.

happy

| Andreea_5313 a răspuns:

Ar fi bine daca te-ai tunnde iar pe viitoar sa folosesti spray-ul Syoss de fiecare data cand il intinzi.De la Avon sunt cele mai slabe pentru par.Succes!

| Romancutza a răspuns:

Buna scumpo.

Da, eu una presupun ca ti-ar sta bine, cat despre parul cret, daca il ai scut, ti-ar sta super, si daca ti-l prinzi cu o clama(trandafir, sau o floare) ar fi super. Dar totusi produsele de la Avon sunt foarte bune;) uite aici niste imagini;)

http://www.google.it/......tp?/imgres 653&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=389&oei=BrH6TJCJLca38QPW0JT0Bg&esq=2&page=2&ndsp=40&ved=1t:429, r:20, s:37&tx=47&ty=67&biw=1600&bih=751

http://tinypic.com/

| katherine_9164 a răspuns:

Ai parul frumos... dc ti. l intinzi cu placa?

| Kikiii_5199 a răspuns:

Mai bine te tunzi scurt de tot si nu il mai indrepti deloc, ca sa scapi de parul deteriorat. O sa te obisnuiesti cu el cret. Daca folosesti spuma si ai putina grija de el o sa fie super ok. Si nu ai nevoie si de mult timp.stiu pentru ca si eu am avut aceeasi problema cu placa, avand si eu parul cret. acu imi place la nebunie parul cret. Si iti zic eu ca eu mult mai apreciata o fata cu parul cret!winking

| midnight a răspuns:

Ti-ar sta foarte bine. plus ca parul scurt e mult mai usor de ingrijit decat parul lung. nu cred ca o sa mai ai nevoie de placa.( se spala usor, se usuca usor, se piaptana usor si se coafeaza usor)

| CriminalMinds a răspuns:

Bună!:)
După cum văd eu în poză, părul este foarte întins în partea de sus şi destul de creţ în jos, deci îmi imaginez cat timp trebuie sa stai ca să-l aranjezi. Dar la tunsoare te contrazic pentru că nu ai forma feţei potrivită pentru o astfel de tunsoare şi dacă te mai şi tunzi atât de scurt, o să devii dependentă de placă.;)
Eu zic să-ţi tunzi firele arse şi despicate, dar forma tunsorii să rămână aceeaşi. Încearcă să laşi placa deoparte pentru un timp şi cumpără-ţi o spumă de păr foarte bună şi îţi recomand de la Taft, produse care mi-au adus zâmbetul pe buze de fiecare dată când mă coafa tata.:)
http://www.envy.ro/frumusete/Ingrijirea-parului/Hair-styling/Spuma-3127
Atenţie! Foloseşte spuma după ce te speli pe cap, când părul este încă ud.De asemenea, foloseşte un şampon foarte bun şi un balsam, pentru ca ele sunt cheia; şampoanele Johnsons Baby sunt foarte bune şi delicate, nu pot trăi fără aceste şampoane, iar balsamul este simplu de ales:Nivea, cel mai bun brand pentru produsele de îngrijire.
http://www.envy.ro/......atasos-622
Sper că o să ţii cont de sfaturile mele.:)
Bye!:-*

| T30D0RA a răspuns:

Treaba ta!