| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face ca sa nu mai mananc atat, mananc foarte foarte mult si desi am 1, 73m si 53 de kg (18 ani)vreau sa slabesc la burta, nu am sunculita ci doar se mareste stomacu, dimineata e plat dar pana seara parca as fi gravida.Ce pot face sa ma abtin de la mancare si dulciuri? funda restul vot

Răspuns Câştigător
| LovellyAngel a răspuns:

Doamne, ai 53 de kilograme la 1, 73... SI VREI SA SLABESTI? straight face Fara suparare, nu cred ca ai nicio problema cu greutatea, mi se pare chiar ca ar fi bine sa mai pui 3-4 kilograme. Ar trebui sa vorbesti cu un psiholog, daca tu chiar crezi ca esti slaba, sa nu ajungi sa ai anorexie, vorbesc la modul cel mai serios. Am avut o cunostinta, avea 1.70 si 58 de kilograme, si dupa vreo 2 ani a ajuns la 43 de kilograme. Ai grija!

5 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Dar ai o greutate de model, in general trebuie sa ai 20 kg sub inaltimea de peste 1 m, in termeni medicali chiar esti prea slaba, stai linistita, mananca ce vrei tu, si fa doar sport ca te vei mentine (in fiecare dimineata sau seara cum ai timp, cate 30 min e suficient)

| NevastuicAaA a răspuns:

Eu cred ca tu doar te balonezi.
Atata timp cat mananci tot ce iti doresti si nu te ingrasi este bine.
Uite aici: http://www.eva.ro/......33418.html
Si activia cica functiona.Da pe timp de criza...cam scump pentru fiecare masa.

Si sa nu te gandesti sa fii slaba.Sunt dezavantaje si aici.Tu esti perfecta asa cum esti.

| Against a răspuns:

Nu cred ca e o problema la inaltimea pe care o ai, dar daca totusi vrei sa ai abdomenul plat, respecta mesele, dimineata ceva constistent, pranz ceva fara multe prajeli, iar seara ceva usor, si cate un fruct o leguma intre mese, si ca sa intaresti muschii abdomenului fa exercitiihappy

| Crudu_Alex_1997 a răspuns:

Nu esti deloc grasa arati foarte bine la kilogramele pe care le ai o fata frumoasa nu trebuie sa fie doar slaba trebuie sa arate bine la kilogramele pe care le are

| somebodye a răspuns:

Nu e nevoie sa te abtii... incearca sa mananci putin si des, cate putin cate putin de mai multe ori pe zi, si o sa vezi ca o sa fie bine. Nu-ti recomand sa te abtii de la mancare pentru ca altfel iti dai peste cap stomacul si poate fi mai rau, poti avea dereglari grave, de la cat de supla esti acum sa nu incepi sa te ingrasi deodata. te pup ps: sunt fata, sa nu confundatiwinking