| analfabet07 a întrebat:

ce pot folosi pentru a-mi albii dintii(as dori remadii mai naturale) dau funda.:*

Răspuns Câştigător
| dinutza a răspuns:

Poți folosi bicarbonatul de sodiu happy
E foarte eficient am încercat și eu și rezultatele sunt foarte vizibile și eficiente *)
Deci uzi (((ar fi de dorit în suc e lămâi ar fi mai eficient, dar în fine se poate și cu apa )))peria de dinți, apoi o dai prin bicarbonat de sodiu, și te speli pe dinți ca cum ar fi o pastă.
Fundă? :*

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Daca ai in casa bicarbonat de sodiu alimentar, inmoaie periuta in apa si pune bicarbonat.Periaza bine dinti, dupa care pui pasta de dinti si continui periajul.Clatesti bine gura cu apa si in cateva zile o sa ramai surprins ce dinti albi vei avea!

| mona a răspuns:

Bicarbonatul de sodiu ajuta la albirea dintilor

| LoriLoL a răspuns:

Bicarbonat de sodiu dar auzeam si de sare..numai ca slabeste smaltul.

| Mădiiiiie a răspuns:

Bună! Dr.Oz zicea că înainte de periaj, să iei o coaja de portocală li să dai un pic cu partea albă pe dinţi. În câteva zile vei vedea rezultatul happyBAFTĂ

| analfabet07 explică (pentru Mădiiiiie):

Mersi am sa incerc:*