| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac pentru a scapa de punctele negre? Am fost la cosmeticiana, am dat o gramada de bani, insa intr-o luna au aparut la loc, ba chiar mai multe decat inainte. As vrea sa imi recomandati ceva ce ati folosit si voi si a functionat. happy

Răspuns Câştigător
| cosmin2sun a răspuns:

Nu iti dau raspunsu asta pentru funda aia ca chiar nu am ce face cu ea. Fa asta o saptamana si dupa aceea sa imi spui cum e. In fiecare seara inainte de culcare spala-te pe fata doar cu apa calduta fara sapun si sterge fata prin tamponare. Iei zeama de la o jumatate de lamaie si iti dai pe toata fata. O sa simti cateva piscaturi dar e normal si dureaza cateva secunde doar. dupa ce ti-ai dat cu zeama de lamaie las-o asa pana dimineata si spala-te din nou dar cu apa rece de data asta fara sapun. Dupa 7-10 zile maxim nu trebuie sa mai ai nimic. Merge garantat pentru ca si eu am avut aceeasi chestie ca si tine. Vei vedea. Bafta!

5 răspunsuri:
| BonneLess a răspuns:

Stoarce-le sau acopera-le cu fond de ten si pudra.

| strawberrycool14 a răspuns:

Buna! Eu iti sugerez sa te speli regulat pe fata, de 2 ori pe zi, cam la fel cum te speli si pe dinti! Du-te la farmacie si cumpara o crema anti-cosuri si anti-puncte negre si o sa vezi ca o sa-ti dispara! nu iti recomand sa le storci pentru ca se pot inflama si apoi esti nevoita sa scoti puroiul de acolo, riscand astfel ca acele cosuri sa se infecteze! sper ca ti-am fost de ajutor!happy

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Apă și săpun!

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Punctele negre sunt depuneri de materii în porii pielii, iar culoarea neagră este de la mizerie.
Dacă ții fața la aburi, și ai mâinile foarte curate și folosești vată sau tifon cu spirt, poți scoate acele depuneri de materie din porii respectivi.
Dar nu astupi „găurile", din piele.

| my23ro a răspuns:

Sa nu fi suparata pe cosmeticiana. Tratamentele cosmetice in mod normal se repeta la cateva saptamani.
Eu am folosit gelul de la Garnier cu granule special pentru puncte negre si a dat rezultate in mai putin de o luna.
Daca te demachiezi si iti tonifiezei fata in fiecare dimineata, plus o crema de zi si una de noapte, vei preveni aparitia lor pe viitor.
Saptamanal poti incerca o masca de fata speciala pentru punctele negre si o exfoliere blanda a pielii.