| Instagrama a întrebat:

cine imi spune ce machiaj s ar potrivi unei brunete cu ochii negrii? cu tenul mai deschis...

9 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Sfatul dat de @Rallu este foarte bun, ia-l în considerare!
Smokey eyes doar la ocazii speciale!
Baftă!

| Classy a răspuns:

Pai in cazul tau, un smokey eyes ar fi exclus, deoarece iti ofera o privire mult prea intunecata.Parerea mea este ca ar trebui sa folosesti culori deschise,cum ar fi putin fard deschis la culoare (alb, de exemplu) pentru a crea efectul de "ochi mari si privire luminoasa".Cat despre buze, eu as merge pe nuante nude, cat mai apropiate de culoarea pielii. Pa, pa! Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Ironicnαme a răspuns:

Albul e cea mai potrivită culoare.

| ElleElenaElle a răspuns:

Unul cu roz si alb.

| RDariaa a răspuns:

Buna! Cu siguranta un machiaj simplut, pentru ca prea incarcat nu e de bun gust! Pentru ca ai ochi negri te-ar avantaja atat culorile deschise cat si cele inchise. Poti folosi un fond de ten culoarea pielii tale, cu un bronzer si un blush usor(un roz, piersica) dar nu exagerat, pentru buze o culoare naturala sau cu un ton mai deschisa decat buzele tale (de exemplu un luciu de buze, un ir de buze hidratant care sa dea doar o anumita tenta de roz, rosu), sprancenele de un maro mediu nici prea inchis nici prea deschis, iar ochii poti incerca sa ii faci la margine cu un fard maro (mediu) sa iti conturezi ochii cu un eyeliner si un rimel. Cred ca te-ar prinde foarte bine acest machiaj! Sper ca ti-am fost de ajutor:*

| Geea26 a răspuns:

Crem,dar mai depinde si de culoarea hainelor.