| anonim_4396 a întrebat:

cine poate sa imi dea niste pareri in legatura cu machiajul si coafurasad. chiar nu stiu cum sa ma aranjez in noaptea de revelioncrying(, deci revelionul il fac intr-un club, imbacaminthea este o rochita albastra, pantofi negri de catifea si gentuta neagra, eu sunt bruneta, ochii capruitongue-voi ce spuneti(eu vr sa ma indrept la par), aaa si nu vreau un machiaj din ala tipator, ceva cath mai natural, dar nu stiu ce culori sa folosesc si de aceea apelez la voi, help me pliiiizcryingcrying, multumesc mult pentru rasp si rabdare:*:*:*:*:X

Răspuns Câştigător
| Sori98 a răspuns:

Buna,Deutza. Parerea mea este ca,fiind noaptea de Revelionwinking ar trebui sa ai,dupa cum tocmai tu ai spus,un machiaj cat mai natural pentru a-ti evidentia imbracamintea. Eu as spune sa optezi pentru un tus de ochi pe care sa-l aplici foarte subtire,un fard de obraz roz (ca sa se asorteze si cu tinuta ),dar sa nu fie un roz tipator,ci mai palid si un luciu de buze asa cum iti doresti tu. Fondul de ten nu e obligatoriu, dar daca consideri ca ai nevoie, aplica-l. Sper ca te-am ajutat, Sarbatori Fericite!

2 răspunsuri:
| callie2 a răspuns:

Ai putea sa iti faci un machiaj gen brigitte bardot sau megan fox, gasesti pe youtube tutoriale.
si despre par, depinde de lungime. daca e mai lungut poti sa il intinzi si sa il prinzi bine bine intr-o coada si apoi sa tapezi partea de sus. sau poti sa iti faci niste onduleuri mai girly, ai o gramada de variante.

| BonneLess a răspuns:

Ai putea sa folosesti doar un creion de ochi culoarea neagra, sau sa iti dai un fard albastru < gri.