| DeaaDeiutza a întrebat:

Cine stie ce tratament sa folosesc ca sa-mi creasca parul mai repede?

Răspuns Câştigător
| deutzadia a răspuns:

In primul rand sa renunti la placa de par daca folosesti si alte aparate care distrug firul de par. Poti incerca lotiunea cu petrol de la Gerovital e foarte buna, se gaseste la plafar si nu iti miroase parul a petrol dupa ce te speli cu sampon.Si ai grija si la alimentatie-mananca fructe, legume.

Spala-te cu ulei de ricin. Aplica-l pe parul uscat inainte sa faci baie pe cap(la radacini si maseaza! nu pe tot parul si nu folosi in exces!)acopera-l cu o boneta de baie si un prosop... apoi stai 20 de minute. Spala-te cu sampon(eu m-am spalat de 3 ori) apoi te usucitrebuie sa te speli in fiecare saptamana timp de 6-8 saptamani pentru a avea rezultate vizibile.

Sa ai grija de el adica sa il tunzi des cate putin din varfuri ca va creste mai repede.

http://www.divahair.ro/......ai_repede!

sau cumpara-ti samponul favisan, din plafar. se vor vede rezultate inca din prima luna

Bafta.:* Funda?

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Orice ai folosi sa stii ca nu iti creste mai mult de 1cm pe luna

| Noi_Rade_Cu_1994 a răspuns:

VORBESC SERIOS!
Dati parul cu gaz
Va creste mai repede si va fi mai puternic
VORBESC SERIOS!

| Aηηy a răspuns:

Buna. Pentru cresterea parului este foarte bun uleiul de ricin, se gaseste la farmacie si nu este scump. De fiecare data cand te speli pe cap aplica cateva picaturi de ulei de ricin si lasa-l cateva minute (vreo 10) sa actioneze dupa care te clatesti. Trebuie sa ai mare grija, sa nu iti cada si pe fata sau in alte locuri pentru ca iti va creste par, este si un dezavantaj: ti se inchide parul putin, dar este cel mai bun remediu pentru cresterea parului. Mai sunt si unele sampoane dar tot la farmacie trebuie sa intrebi si masti de par.