| Alinnnnnna a întrebat:

Buna,cit e de bun balsamul de buze Eucerin? am buzele foarte uscate si uneori imi curge singe la cit de tare mi le musc.
funda
http://www.google.fr/......tp?/imgres

2 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Eucerin este cel mai bun balsam de buze de pe piata noastra. Eu am folosit ani de zile varianta clasica, ce ai tu in poza e o varianta mai scumpa pentru cazuri de buze care se crapa tare. N-ar fi rau sa mergi si la un dermatolog sau nu stiu poate exista si alte cauze pentru care ti se intampla asa insa inteleg de ce ti le musti ca sa scapi de coji e important sa folosesti cat mai repede si zilnic un balsam pentru a echilibra situatia si a nu mai fi nevoita sa le musti.

Din nefericire eucerin nu mai este importat in tara noastra, importatorul e probabil un dobitoc, eu sunt negru de suparare pe chestia asta... Iti recomand the next best thing cum se zice, ia Neutrogena dar cauta varianta fara parfum. Al treilea in ierarhie ar fi balsamul de la himalaya varianta verde Nourishing se cheama.

Nu-ti recomand sub nici o forma Nivea si alte bazaconii. E posibil ca cel de la Avene sa fie un balsam foarte bun insa la 40 si ceva de lei eu nu mi l-am permis si sincer vorbind am mers pe Eucerin fiind nemtesc. Neutrogena e made in France asa ca...

| Danielllle a răspuns:

Nu stiu cit e de bun acesta, insa eu mereu folosesc balsam de buze de la nivea, sunt foarte multumita de efect.Il folosesc si iarna cind sunt uscate, si vara la plaja, inainte de culcare, sau cind ies din casa in loc de ruj.:D am aproape toata colectia :D

http://supermarketclaudia.ro/......00x500.jpg

incearca unul hidratant, insa foloseste-l cu regularitate daca doresti rezultate.