| AlexandraCroft a întrebat:

happy
Coafuri pentru iesit afara cu prietenele pe timp de vara foarte dragute si usor de facut stiti?
Dar pentru la scoala? aveti idei?
M`am plictisit sa il tzin desfacut si nefacut nimic in el.
Sper ca ma puteti ajuta.
Multumesc anticipat!
Funda bineinteles.happy

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| Pufuh a răspuns:

Pai eu imi fac spic,coada,coada impletita,coc,poti sa-ti prinzi parul cu o clama la spate si sa-l lasi liber fara sa te incomodeze in fata,o coada intr-o parte,o coada impletita intr-o parte,o coada cu bucla, dar eu as opta mai mult pentru spic deoarece este o coafura foarte frumoasa, moderna si comodahappy. Funda?

| Andreea_8672 a răspuns:

Uite cum il fac eu http://th3sha.files.wordpress.com/2010/04/par-impletit1.jpg. E simplu, iar daca nu stii sa il faci asa uite: http://www.divahair.ro/......est_sezon!

Sau cel mai simplu si frumos e sa il faci asa : http://www.girlsite.ro/wp-content/uploads/2011/02/coada.jpg, e sic :P

Sper ca te-am ajutat

| papusikbypotlogi a răspuns:

Buna sti! eu ma fac la scoala o coada normala asa si daca ai breton sau daca doresti poti sa lasi niste par afara.asa si de esit afara vara ar si bun un coc.ms sunt stilist

| coloor a răspuns:

Poti sa iti faci o coada foarte usor si repede sau o coada intr-o parte, o coditza impletita sunt foarte multe coafuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok, deci am vazut la bubzbeauty un video cu un look de plaja, nu mai stiu link-ul,dar cred ca pot sa-ti spun cum, deci :iti imparti parul in doua, il impletesti si cu coada "impletita" faci un coc. stai cu el vreo doua ore dupa care il desfaci si vezi ca vei avea niste bucle incalcite, le desfaci dar fara sa strici onduleul si cam atat, simplu.De asemena la bubzbeauty gasesti cateva chestii despre coafurii usor de facut.
2. La scoala eu mi-l prind intr-o codita, cand nu am chef de altceva sau pur si simplu o agrafa colorata, sau o bandana (eu am parul medium-scurt si nu pot dace multe cu el ), de asemenea imi fac 2 codite de "scolarita" laughing si le leg cu doua funde colorate, asa arati sexy happy, iti mai poti face un coc rebel cu cateva suvite dezordonate sau in coaga de cal prinsa intr-o parte sau impletit, spic. etc.
Pa pa pupici :*