| oanyyy a întrebat:

Credi ca a auzit toata lumea de palatul copiilor din orasul Galati. ei bine, eu sunt la cenaclul literar si am serbare vinerea viitoare.Eu am rolul unei tiganci ghicitoare.Cu ce as putea sa ma imbrac? Ce coafuri as putea sa-mi fac? la coafuri daca se poate, puneti multe linkuri. Daca se poate, coafurile sa fie cu glamourettes.Multumesc anticipat!:-x

Răspuns Câştigător
| ana_5516 a răspuns:

Pai... stiu ca eu am avut un concurs de dans tiganesc la scoala si cred ca s-ar potrivi...
- o fusta lunga in multe culori (in special rosu sau verde)
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:1, s:0&tx=128&ty=65

sau pur si simplu o fusta lunga rosie sau verde sau alta culoare daca nu ai
- o bluza larga care sa se asorteze cu fusta
- parul in codite impletite si cu un batic pe cap
- si multe bijuterii de culoare aurie

2 răspunsuri:
| Annye18 a răspuns:

Te'ai putea imbraca cu o fusta lungaaa...rosie cu multe fori:D
Iar la coafiura...de ce neaparat cu glamourettes?
Nu e mai bine sa-ti faci 2 codite, impletite cu o esarfa?
iar pe cap sa poriti o basma, cu banuti de culoare rosie?
http://search.babylon.com/......ageres.php

| PinkLolitaa a răspuns:

Am vazut o tiganca in autobuz si avea mai multe fuste una peste altalaughing