| Fiorella18 a întrebat:

Culoarea naturala a parului meu este saten deschis. Daca folosesc un nuantator blond auriu deschis exista posibilitatea sa acopere firele albe sau sa deschida culoarea macar cu o nuanta? (ma refer la nuantatoarele care contin peroxid) Imi puteti recomanda un produs anume?

Răspuns Câştigător
| Mylifeispink a răspuns:

Nu cred. poate vor fi anumite reflexii la soare ..asa diferenta mare nu o sa fie. Poti sa incerci thinking nuantatorul nu arde asa rau parul.

| Fiorella18 explică (pentru Mylifeispink):

Multumesc pentru raspuns! Ideea este ca nici nu as vrea sa il inchida la culoare..deci doar daca il deschide putin sau il lasa asa cum e si sa acopere putin firele albe... iar de ars parul nici nu se pune problema fiindca daca vreau asta, folosesc vopsea direct... Tu ai mai folosit nuantator si ti-a ars parul?

| Mylifeispink a răspuns (pentru Fiorella18):

Nu am folosit niciodata ..folosesc doar vopsea ma indrept in fiecare zii si e destul de ars sad. ziceam ca nuantatorul nu arde asa rau ..eu asa cred

| Fiorella18 explică (pentru Mylifeispink):

E adevarat, in cazul tau este mai deteriorat de la placa si vopsea, dar mai ales de la placa, cred eu(daca spui ca folosesti in fiecare zi). Incearca sa folosesti creme speciale cu protectie termica (ajuta la protejarea parului impotriva uscarii excesive si a temperaturilor mari) si/sau sa eviti sa folosesti placa atat de des... Daca te vopsesti o nuanta inchisa, sigur nu este de la vopsea deteriorarea ci mai mult de la placa. Nu stiu exact unde am citit, dar exista (cauta pe net) un tratament natural care indreapta parul fara sa il degradeze!