| IasminaaElena102001 a întrebat:

Cum as putea reveni la parul cret? Adica eu am parul cret natural, dar cand eram mica, parintii m au tuns si a devenit ondulat iar de ceva timp(4, 5 ani) mi l tot ondrept cu placa si cu un uscator special cu perie. Credeti ca as putea avea din nou parul cret? Si daca da, cum?
Dau funda si va rog fara raspunsuri stupide.
Multumeeesc! :*

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu si-a pierdut aspectul cret de la tuns, a fost o coincidenta. Multi copii au parul cret si pierd aceasta calitate pe masura ce cresc in varsta si firul de ingroasa si se aspreste. Deci probabil parul tau e ondulat. Poti reveni la normal in timp, taiand tot ce a fost afectat de palca si uscator. daca nu le mai folosesti deloc si te tunzi la fiecare doua luni cat poti de scurt, in cam un an, parul va reveni la normal

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am parul drept, sunt putin pe langa subiect. laughing
Dar o fata zicea ca si-a stricat parul ondulat folosind placa multi ani la rand iar acum nu se mai aseaza cum trebuie. Poti sa nu il mai faci cu placa cateva luni ( 6-8 ) si sa vezi cum iti creste parul.