| anonim_4396 a întrebat:

Cum e bine sa ai parul seara cand te pui a dormi? Desfacut sau prins? Ca sa nu se toceasca varfurile.Si e bine sa dormi cu parul ud? Am auzit ca nu pentru ca se rupe usor, Funda si vot.

Răspuns Câştigător
| Lucyamaria a răspuns:

Daca nu lasi parul sa se usuce inainte de culcare, a doua zi te vei lupta cu el ca sa-l aranjezi, pentru ca iti va sta in toate directiile. Cel mai bine este ca dupa uscare sa-l impletesti lejer intr-o coada. Nu iti impleti parul prea strans deoarece poti crea stres asupra pielii de pe fata, ceea ce duce la aparitia ridurilor. De asemenea, iti poti prinde parul intr-un coc care sa nu te incomodeze la dormit

4 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Eu dorm cu el strans intr-o coada. Nu strans la propriu,pentru ca nu e bine. Se recomanda o coada lejera, cat sa-ti tina parul sa nu se desfaca de tot in timpul noptii. Cand fac baie ma culc cu el destul de ud (nu ud ca atunci cand abia ai iesit din cada) pentru ca imi sta prost daca il leg atunci cand e ud. Il pieptan seara si nu am probleme cu el, nu se incalceste si nici nu-mi cade prea mult. Dar eu am parul drept si rezistent pentru ca asa sunt eu. Daca ai un par sensibil e bine sa ai grija cu el, sa-l perii usor si niciodata cand e ud, si sa-l ti legat lejer.

| LadyMelian a răspuns:

Cel mai bine e sa dormi cu parul impletit intr-o coada pentru a evita degradarea si incalcirea lui.
Nu e bine sa dormi cu parul ud din mai minte motive : poti sa racesti si poti sa te trezesti dimineata cu un par cleios cu aspect de nespalat.

| TazHD a răspuns:

EU cred ca e bine sa dormi cu parul prins si uscat!

| Lucyamaria a răspuns:

Buna!
Daca nu lasi parul sa se usuce inainte de culcare, a doua zi te vei lupta cu el ca sa-l aranjezi, pentru ca iti va sta in toate directiile. Cel mai bine este ca dupa uscare sa-l impletesti lejer intr-o coada. Nu iti impleti parul prea strans deoarece poti crea stres asupra pielii de pe fata, ceea ce duce la aparitia ridurilor. De asemenea, iti poti prinde parul intr-un coc care sa nu te incomodeze la dormit. Sper ca te-am ajutat!
Funda, vot?