| llaaa a întrebat:

Cum imi pot face parul asa fel incat sa imi stea cret ca a Alejandrei din Ninos Ricos Pobres Padres? In afara de ondulator. Multumescbig grin

Răspuns Câştigător
| Kenny a răspuns:

Tutorialul asta s'ar putea sa te ajute:
http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A

10 răspunsuri:
| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

Pai ti'l poti pune pe bigudiuri dupa ce te speli pe cap si le dai jos cand ti se usuca parul si sa nu te sperii la inceput de bucle ca or sa se lase foarte frumoshappy succes:X

| ladygaga_9914 a răspuns:

Pai ondulatorul ar fi singura solutie.
Daca nu. ti`l pui pe moate doar ca va avea prea mult volum

Poti incerca un permanent daca vrei
winking

| aquila_4553 a răspuns:

Iti faci mai multe codite impletite, dar sa ai parul un pic umed inaintehappySucces!

| christina1370 a răspuns:

BUna.
In primul rand, ala e par ondulat, ondulat cu ondulatorul, NU par cret. Asta e par cret:http://www.divahair.ro/......9_diva.jpg

In al doilea rand, nu il poti ondula asa, cu altceva in afara de ondulator. Poti incerca spuma sau ceara spray, dar nu se va ondula nici pe departe cat ai vrea tu. de fapt, doar ca nu va mai fi drept ca in rest...
Sau poti incerca bigudiuri. astea sunt mai eficiente. poti sa iti iei unele mari din cauciuc, care se incalzesc. si efectul e scontat.
bafta

xoxo

| Adredemesconf a răspuns:

Pai iei seara cate putin par in mana (nici prea mult, nici prea putin) si il rotesti, apoi il prinzi cu o clama sau un cleste de prins parul.Il lesi asa toata noaptea, iar dimineata cand le dai jos, o sa fie parul ondulat si o sa tina mai mult decat daca il faceai cu placa. In plus placa deterioreaza parul!
Te pup dulce:*
O zi buna!

| Parisblue a răspuns:

Pai eu de obicei dp ce fc baie, ma usuc dar las putin parul umed.imi fac in jur de 10-15 codite impletite(sau mai multe daca ai rabdare), depide de cat de des ai parul, le lasi peste noapte si a 2-a zi o sa ai parul cret. iti spn din propria experienta:p sau poti folosi bigudiurile, dar cele destul subtiri.succes la incretitlaughing)

Răspuns utilizator avertizat
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Iti poti face codite impletite, daca nu vrei ondulator...sau poti face niste fasii(bucati) de material subtitri ca degetul si lungi de cam 15 cm iar dupa ce faci baie iti rulezi parul pe acele bucati de material.adica iei cate o suvita din par si o infasori pe cate o bucata. te anunt de acum ca iti va iesi destul de cret. sper ca ti-am fost de folos... succes! kiss happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am impartit parul in mai multe suvite dupa ce l-am spalat si le-am sucit pe rand dupa care le-am prins de cap cu agrafe cand sa uscat complet l-am desfacut si l-am facut cu putina ceara si a dat rezultate bune ba chiar lumea credea ca este facut cu ondulatorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spalate la cap si impletesteti cozi dupa aceea dormi cu el iar urmatoarea zi cand le despletesti o sa ati stea parul cret