| ArrianaM a întrebat:

Cum imi pot face parul sa fie mai lucios,mai moale? si sa dispara acel aspect de par ars, electrizat?

Răspuns Câştigător
| LeMousiqe a răspuns:

Bună,
Păr lucios, strălucitor, mătăsos, citeşte aici,
http://www.lyla.ro/frumusete/trucuri-pentru-un-par-stralucitor-si-matasos/
Ascpectul de păr ars,
http://www.femeiastie.ro/......-parul-ars
Succes!

18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește un șampon pentru strălucire/disciplinat, balsam.
Taie vârfurile la 2-3 luni.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

ulei de ricin sau schimba samponul si foloseste balsam

| Bondarel99 a răspuns:

Eu folosesc sticlutele acelea de la avon la 30ml cu ulei de argan si tratamentul pentru fire despicate.

| h3r a răspuns:

Renunți la placă și îți cumperi un șampon regenerator.
Folosește și ulei de ricin.

| supermamici a răspuns:

Daca parul este degradat chimic sau termic incearca gama de produse joico. http://timez.ro/produsele-cosmetice-joico-k-pak-pentru-parul-degradat/

| SunnyDay88 a răspuns:

Depinde cat de distrus e parul. poti incerca de la un balsam care teoretic nu prea ii face nimic dar ii ofera luciu asta in cazul in care nu e f deteriorat pana la niste tratamente si masti f hidratante daca e f distrus. cel mai bine intrebi o coafeza care il vede si iti poate recomanda ceva pentru el.
nu l mai vopsi, nu l mai intinde cu placa, nu l mai usca o perioada cu feonul(nu te culca nici cu el ud ca faci o ciuperca.se incalzeste afara asa ca lasa l sa se usuce in aer liber), tine l pe timpul verii acoperit, spala l la 2-3 zile nu mai des. si nu i ar strica un tuns.
cand se electrizeaza pune o picatura de ulei in palm si apoi baga le in par.

| ArrianaM explică (pentru SunnyDay88):

De care ulei?

| SunnyDay88 a răspuns (pentru ArrianaM):

Avocado, jobaba, argan, trandafir sau daca nu ti permiti din acestea poti incerca ricin, masline sau struguri, dar nu pui decat o picatura ca dupa nu vrei sa arati ca linsa de vaca.

| Lioиeѕѕ a răspuns:

Incearca o masca cu ulei de masline. Si mai lasa placa! happy

| ArrianaM explică (pentru Lioиeѕѕ):

De la Craciun nu ma mai atins de placa, in toamna ce-i drept l-am uscat aproape dupa fiecare spalare

| Lioиeѕѕ a răspuns (pentru ArrianaM):

Uleiul de masline face minuni. Daca ai varfuri despicate, singura optiune este foarfeca.

| serenavand a răspuns:

Taieti capetele si dupa ce te speli foloseste de 2 ori masca pentru par. Eu am avut aceeasi problema.

| LikeCrazzy03 a răspuns:

Schimba samponul si incepe sa utilizezi balsam si masca de par. Pe mine m-a ajutat happy. Funda?

| 000TeoDora12 a răspuns:

Incearca sa iti schimbi samponul cu unul natural de la farmacie. Dar de aspectul de par ars scapi greu. Iti recomand sa te tnzi sau macar sa iti iei varfurile.

| ArrianaM explică (pentru 000TeoDora12):

M-am frizat si acum nu mai e asa de despicat, dar e genul ala electrizat la spate

| ArrianaM explică (pentru 000TeoDora12):

Foarte rar are un aspect frumos...

| Cilniceanu_Liliana-Cristina_1968 a răspuns (pentru 000TeoDora12):

Multumesc frumos!