| MidnightSun a întrebat:

cum pot scapa de cearcanele de sub ochi, dar de burtica? fata, 13 >anibatting eyelashesbig grin

Răspuns Câştigător
| ForbiddenLove a răspuns:

De cearcane nu stiu dar pentru burtica incearca sa faci sport.Normal ar fi bine sa faci sport in fiecare zi o jumatate de ora happy. Inotul este singurul sport care lucreaza toti muschii in acelasi timp deci o sai un corp frumos :-D.De asemenea dansul si voleiu te ajuta sa iti faci un abdomen frumos.Cauta niste exercitii pentru abdomen pe internet sau in reviste sau pur si simplu fa exercitiile alea numite abdomene. Uite niste reguli de antrenament:
-Antreneaza-te doar cat timp ti se pare amuzant si te mai poti distra. Daca te simti altfel opreste-te! Intre exercitii trebuie sa faci mereu o scurta pauza.
-Chiar si cand esti obosita trebuie sa te simti bine dupa ce terminat antrenamentul. Daca este cazul-gandeste-te ce anume a cauzat aceasta stare de disconfort(in general e vorba despre o suprasolicitare)
-tenul tau se inroseste si doar gura ramane alba? E semnul unei deshidratari si este recomandat sa te opresti aici cu exercitiile.
Regula 2 :Totul se face cu masura si in mod regulat.Asta inseamna:
-Daca vrei sa modelezi rapid corpul atunci lucrezi neincetat timp de doua ore.Gresit! Mai bine incepi sa faci in fiecare zi cate 20-30 de minute de exercitii si cu timpul cresti perioada de antrenament.
-Fii atenta ca sa nu sporesti gradul de dificultate al exercitiilor, ci doar durata lor.Asta e metoda prin care corpul tau va ajunge sa arate frumos.

Ai mai putea sa faci in jumatatea aia de ora in care trebuie sa faci sport jogging in parc, sarituri cu coarda, urcatul scarilor, mersul ep bicicleta...
P. S Ai grija si la alimentatie caci e foarte important.Incearca sa nu mananci multe dulciuri si sa scapi de mancarea de tip fast food.
Sper ca te-am ajutat.

6 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Eu am cearcane dintotdeauna, de copil. De cand ma stiu sunt ff slaba, inainte credeam ca de asta am cearcanele f pronuntate. Dar de vreo 2-3 ani sunt slaba, dar nu exagerat si am renuntat sa mai cred ca din cauza asta le am. Le acopar zilnic cu fond de ten - imi place sa arat bine, elegant si chiar nu-mi place sa arat ca o persoana nedormita de o luna, desi stiu ca nu-mi face bine sa aplic zilnic fond de ten. Cand ma vede cineva acasa, nemachiata, ma intreaba ingrijorata ce e cu mine, asa de pronuntate sunt. Nu e nici de la calculator, TV, citit, pur si simplu le am dintotdeauna.

sa scapi de burta iti recomand:

http://www.trilulilu.ro/JohnyBleack/daa0755a126c2f

| mermadia a răspuns:

Pentru cearcane recomand castraveti (felii puse pe ochi) si cartofi(tot asa, felii). iar pentru burtica, daca suporti, ti-as zice sa te ciupi de ea(are efect de intarire a zonei). eu asta fac mereu. aa, si o sa te obisnuiesti cu durerea.hee hee

| nodeerskulls a răspuns:

Singura metoda de a scapa de cearcane este sa dormi, si ca sa scapi de burtica mananci mai putin si mai sanatos. + sport.

| deeuh a răspuns:

1) cearcane: Dormi mai mult, nu mai sta foarte mult in fata pc-ului, nu invata pana te ia aghiutza si fa in fiecare dimineata si seara gimnastica.

burtica: Mananca mai putin, nu manca dupa 5 seara si incearca sa te incadrezi in cel mult 1000 de kcalorii. Fa mult sport, treburi gospodaresti aaa si uite aici tabelul caloric http://calorii.oneden.com/

| bruneta20_8479 a răspuns:

Esti prea mica asteapta sa mai cresti pentru a nu avea burtica si cearcane inca esti in cresterehappywinking